Pielęgnacja włosów

Jak trudno być kobietą, tego nie zrozumie żaden Facet. Zapraszamy więc kobiety (-:
Awatar użytkownika
manda
nowy
nowy

Pielęgnacja włosów

Post autor: manda » 11 maja 2016, o 23:13

Jak wygląda wasza codzienna pielęgnacja włosów? jakich produktów używacie? na jakie problemy są one skuteczne? mam włosy suche i nie mogę znaleźć nic dla siebie odpowiedniego, włosy mimo nawilżania maskami, odżywkami są przesuszone i szorstkie.

Tags:

Awatar użytkownika
kitka
Użytkownik
Użytkownik

Pielęgnacja włosów

Post autor: kitka » 14 maja 2016, o 22:34

mogę Ci polecić produkty do pielęgnacji włosów z Vichy http://www.vichy.pl/pielegnacja-w%C5%82 ... pc129.aspx szampon, odżywka i maska do włosów suchych i zniszczonych daje naprawdę zachwycające efekty, mnie pomogły bardzo :)

Awatar użytkownika
katarynka
Użytkownik
Użytkownik

Re: Pielęgnacja włosów

Post autor: katarynka » 15 maja 2016, o 20:39

Akurat w innym wątku napisałam, miałam taki sam problem. Suche, zniszczone, łamliwe i szorstkie włosy. Babka w aptece poleciła mi maskę Balleza z biokapu. Dokładniej mówiąc to maska rewitalizująco-naprawcza, u mnie naprawdę działa. Teraz jeszcze będę próbować ich farb do włosów, mam nadzieję, że tym razem nie doprowadzę włosów do takiego stanu jak farbami drogeryjnymi.

Awatar użytkownika
Dora
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Dora » 16 maja 2016, o 12:44

Wiesz sama też po drogeryjnych farbach miałam takie problemy teraz kupuję z wspomnianego BIOKAPU i jest lepiej. Poza tym mają fajne kosmetyki do pielęgnacji, a maska o której pisała katarynka z serii Bellezza ma w składzie ceramidy roślinne z oliwy z oliwek i olejek ze słodkich migdałów, które silnie odżywiają włosy. Myślę, że warto zainwestować i wypróbować może pomogą w twoim przypadku. Ja czekam, aż mi ją ściągną do mojej apteki. :)

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: KarolowaOla » 17 maja 2016, o 08:09

Widziała tę maskę ale nie kupiłam jednak. Co ona dokładnie robi z włosami? Farby z Biokap są mega dobre więc maska przypuszczam, że też.

Awatar użytkownika
Coolka
Zasłużeni
Zasłużeni

Post autor: Coolka » 22 maja 2016, o 22:15

Faktycznie na ratunek włosom maski nieźle się sprawdzają. Ja niedawno podciełam włosy i chce je doprowadzić do stanu idealnego :) Zaczęłam testować tą maskę Biokap i jak na razie naprawa pełna para. Ja mam tą http://www.biokap.pl/katalog-produktow/ ... -naprawcza
Idealnie nieidealna

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: KarolowaOla » 23 maja 2016, o 12:53

Podcięcie włosów bardzo dużo daje, ale nie można wrócić potem do starych nawyków bo włosy znowu zostaną zniszczone :) Ja ostatnio włosy skróciłam aż do ramiona, a miałam je do połowy pleców i teraz staram się dbać o włosy. Maskę kupię bo skład ma fajny, a jak z konsystencją? Dobrze się trzyma włosów?

Awatar użytkownika
Dora
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Dora » 26 maja 2016, o 20:26

Regularna pielęgnacja da efekty. :) Skład maski jest bardzo dobry i co najważniejsze absolutne minimum jakiejkolwiek chemii. Ma dobrą konsystencję, pod warunkiem, że nałożysz na włosy nie kompletnie ociekające wodą, bo w takim przypadku, żadnej nie wróżyłabym spektakularnych efektów. ;)

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: KarolowaOla » 27 maja 2016, o 05:53

Wiadomo, ale są i takie które doslownie przy kontakcie z włosami spływają z nich ;/ A ja lubie nałozyc maksę i potrzymać ją nawet dłużej niż trzeba :)

Awatar użytkownika
katarynka
Użytkownik
Użytkownik

Pielęgnacja włosów

Post autor: katarynka » 28 maja 2016, o 16:27

Ja nakładam na wilgotne włosy, po myciu osuszam lekko ręcznikiem, nakładam maskę, zwijam w koka na czubku głowy i tak siedzę, czasami nawet godzinę. Efekty są świetne :)

Awatar użytkownika
Dora
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Dora » 28 maja 2016, o 17:32

Jak nałożysz na wilgotne włosy, lekko osuszone ręcznikiem, maska nie będzie spływała. A co do trzymania dłużej to też tak robię jak mam czas, albo jak zapomnę, że mam ją na włosach, w końcu to naturalne składniki więc nie zaszkodzą. :)

Awatar użytkownika
Pitula
nowy
nowy

Pielęgnacja włosów

Post autor: Pitula » 8 cze 2016, o 19:04

Ja myję włosy raz na 3 dni.
Najpierw wcieram lotion vitapil w skórę głowy, potem myję szamponem głównie głowę. Kolejnie odżywkę [teraz joanny] na włosy od nasady głowy po całej długości. Zostawiam na 3 minuty. Spłukuję.
Nie uzywam suszarki, daje im wyschnąć naturalnie. Dzięki temu są mniej łamliwe

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: KarolowaOla » 11 cze 2016, o 12:06

Dora pisze:Jak nałożysz na wilgotne włosy, lekko osuszone ręcznikiem, maska nie będzie spływała. A co do trzymania dłużej to też tak robię jak mam czas, albo jak zapomnę, że mam ją na włosach, w końcu to naturalne składniki więc nie zaszkodzą. :)
Dokładnie :) Maja mnóstwo świetnych produktów. I jest w czym wybierać. Co raz więcej aptek ma Biokap co się chwali.

Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Pielęgnacja włosów

Post autor: Hadassa » 17 cze 2016, o 13:24

Aktualnie to dobra odzywka do wlosow a mam z organiki. Nie pamietam dokladnie nazwy ale jakas rosyjska.
Szampon bez sls
No i olejki na wlosy albo serum do zniszczonych koncowek.
No i wcierka jantar przynajmniej raz dziennie
...bo w oczach tkwi siła duszy...

Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Pielęgnacja włosów

Post autor: Hadassa » 25 lut 2017, o 12:57

Ostatnio za namową fryzjera przetestowałam płukankę z miodu. Polecam.
Na litr cieplej wody, łyżka miodu.
Po niej włosy są miekkie i się ladnie blyszczą. Ale nie są jakieś tluste czy oblepionw
...bo w oczach tkwi siła duszy...

Awatar użytkownika
Babula
nowy
nowy

Pielęgnacja włosów

Post autor: Babula » 28 lut 2017, o 07:46

Moje sa cienkie i znalazłam porady http://obk.pl/najczestsze-przyczyny-sla ... -zaradzic/ i faktycznie, wcześniej używałam nieodpowiednich kosmetyków, myslałam, że polepszę ich stan a co ;/ tylko pogorszyłam :( ale już powoli powoli stają się takie jakie powinny być. Chociaż i tak są cienkie, ale nie wypadają

Kala3
Użytkownik
Użytkownik

Pielęgnacja włosów

Post autor: Kala3 » 9 mar 2017, o 14:00

Ja po ciąży to miałam mega problem z włosami i ścinałam bardzo krótko, żeby wzmocnić, do tego jakiś skrzyp (płukanka) i odzywki, ale wzmocniłabym jeszcze witaminami, (bo chce jednak nosić dłuższe włosy). Jak macie jakieś sprawdzone preparaty itp. polećcie proszę.

Awatar użytkownika
marchewkowepole
Użytkownik
Użytkownik

Pielęgnacja włosów

Post autor: marchewkowepole » 13 mar 2017, o 13:34

Moim zdaniem na włosy to trzeba dwojako działać. I od zewnątrz od środka. Co nam po płukankach i maskach jak mamy np niedobór witamin. Skrzyp to bym dawała właśnie od środka w formie tabletek czy coś, płukanka płukanką, ale to nie wszystko. Tak na ogólne wzmocnienie organizmu, co poskutkuje mocniejszymi włosami, lepszą cerą, to moze biovital?

Kala3
Użytkownik
Użytkownik

Pielęgnacja włosów

Post autor: Kala3 » 13 mar 2017, o 15:36

A jaki stosujesz, bo ja tak myślałam o tym Biovitalu z żelazem i głogiem.

Awatar użytkownika
kammielee
nowy
nowy

Pielęgnacja włosów

Post autor: kammielee » 17 maja 2017, o 14:02

Najlepiej jest reperować cebulki od środka - odpowiednia suplementacja, witaminy i zdrowa dieta :)

ODPOWIEDZ