Wybór monitora

Czyli świat komputerów, internetu, elektroniki i wszystkiego co nowe, a nieznane.
Awatar użytkownika
melon
nowy
nowy

Wybór monitora

Post autor: melon » 18 maja 2017, o 12:24

Witam!

Mam dylemat natury technologicznej. Planuję wymienić monitor, bo stary już się chyba powoli sypie no i jest zbyt mały. Myślałem jednak o czymś większym. Przeznaczenie - głównie standardowe, czyli umiarkowane korzystanie z neta, obejrzenie jakiegoś filmu czy serialu, czasem popykanie w jakieś gierki - ale nie jestem w tym zakresie "wyjadaczem" :) Jaki sprzęt bylibyście w stanie mi zaproponować? Może podam tak profilaktycznie parametry mojego kompa: procek intel pentium G4560 (2 rdzenie, 3.50 GHz, 3 MB cache), grafika NVIDIA GeForce GTX 1050, RAm 8 GB (DIMM DDR4, 2133 MHz), dysk 1000 GB SATA 7200 obr., łączność LAN 10/100/1000 Mbps. Będę wdzięczny za wskazówki i podpowiedzi. Od razu zaznaczam, że nie musi to być najdroższy monitor na rynku o parametrach z kosmosu, nie potrzebuję czegoś wystrzałowego, raczej interesuje mnie średnia półka cenowa. Zupełnego szajsu też nie chcę. Ma być dobry, ale w klasie średniej, taki wystarczy jak na moje potrzeby. Z góry dzięki! :)
Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Wybór monitora

Post autor: skoen » 19 maja 2017, o 15:18

Hym a czy rozważałeś podłączenie się do telewizora? Dziś telewizory są na wysokim standardzie technologicznym i na przykład ja, jak potrzebuję większego monitora, to podłączam się
do telewizora i mam wszystko jak w kompie. Można pisać z każdej klawiatury, itd. Podłączyć się z tabletu czy telefonu... no wszystko można i przy tym, możesz wybrać taki na wielkość, jaki
chcesz i dodatkowo masz telewizor. :) Bo co to jest za sens, inwestować w sam monitor? :)
Jestem kim jestem i nic ani nikt tego nie zmieni
Skoen
Awatar użytkownika
rudi
nowy
nowy

Wybór monitora

Post autor: rudi » 22 maja 2017, o 10:11

Skoen, może to i dobre rozwiązanie, ale jeśli ktoś ma telewizor rzędu 50 cali, to nie wiem czy pozwoliłoby to na jakąkolwiek wygodę :P Bo siedzieć na kanapie na drugim końcu salonu, by skorzystać z takiego "monitora" to dla mnie trochę głupie rozwiązanie, no chyba że do filmów... Wygodniej jest przy biurku jak dla mnie, a na biurku nie postawisz sobie ogromnego tv. Także to zależy jaki kto ma ten telewizor, przynajmniej według mnie. Jak masz na tym kompie pracować, to tv absolutnie odpada. Poza tym często ludzie mają kompa w innym pokoju niż ten, w którym znajduje się telewizor, także robienie załóżmy w salonie stanowiska komputerowego tylko po to, by używać tv zamiast komputera to trochę słabo...

Druga kwestia - sporo telewizorów cechuje się dość wysokim input lagiem, dlatego w grach, w których liczą się ułamki sekund takie rozwiązanie będzie kiepskim pomysłem. Poza tym można wybrać np. monitor 27", który posiada tuner tv jak już ktoś tak bardzo chciałby mieć telewizję :P

Moim zdaniem jednak monitor jest lepszym rozwiązaniem i jest sens w niego zainwestować :P Jak wybierze się solidny, to jest to sprzęt na lata i pieniądze nie będą wyrzucone w błoto. Kto spędza przy kompie sporo czasu ten wie jakie znaczenie ma dobry monitor, choć wielu osobom pozornie wydaje się, że to bez różnicy. Ja na swoim biurku mam iiyamę i nie jest to mój pierwszy tego typu sprzęt, dlatego mogę polecić. Nie miałem z nimi jak dotąd żadnych problemów. Mogę Ci generalnie rzecz biorąc polecić kilka modeli. Warty uwagi jest iiyama G-MASTER GE2788HS-B2 27" BLACK HAWK. Cena bardzo dobra, jakość też, choć bardziej z naciskiem na gry. Jeśli grasz stosunkowo rzadziej niż np. oglądasz seriale to nie będziesz potrzebował matrycy TN, która ma szybszy czas reakcji. Wtedy lepiej będzie jeśli ogarniesz coś z matrycą AMVA lub IPS np., która daje lepsze kąty widzenia i jakość obrazu. Przy filmach się przyda. Może to być np. coś takiego: iiyama Prolite X2783HSU 27''. Cena podobna do tego Black Hawka, ale przeznaczenie nie jest stricte gamingowe. To już zależy od Ciebie co być wolał. I polecam kupić monitor na iiyama-sklep.pl, bo możesz dostać gwarancję na piksele, na Morelach tego nie mają, a warto jednak skorzystać z takiej możliwości, bo nigdy nic nie wiadomo. Jak masz jeszcze jakieś pytania to dawaj, może coś mi się uda doradzić :)
Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Wybór monitora

Post autor: skoen » 23 maja 2017, o 23:53

Odpowiadając Autorowi wątku, miałam na uwadze Jego wypowiedź:
Myślałem jednak o czymś większym. Przeznaczenie - głównie standardowe, czyli umiarkowane korzystanie z neta, obejrzenie jakiegoś filmu czy serialu, czasem popykanie w jakieś gierki
A więc chce coś większego(nie wiem na ile większego, dlatego zasugerowałam telewizor) i ma służyć grom, filmom i serialom a więc uznałam to za najlepsze wyjście. :)
Jestem kim jestem i nic ani nikt tego nie zmieni
Skoen
Awatar użytkownika
melon
nowy
nowy

Wybór monitora

Post autor: melon » 22 cze 2017, o 11:48

Dziękuję wszystkim za rady! Po większym researchu, obczytaniu forów i pytaniach w sklepach zgarnąłem tą iiyamę prolite, którą zasugerował rudi, bo uznałem, że taka w zupełności mi wystarczy. Cieszę się nią już od jakichś dwóch tygodni i muszę powiedzieć, że działa elegancko. Przy grach daje radę, przy filmach tym bardziej, bardzo ładny obraz ma w ogóle, dobrze nasycony. Płynnie chodzi, cieszy oko, miło się na to patrzy :) Jeszcze bardziej miło, kiedy się wie, że pieniądze nie poszły w las :D Do GMastera miałem wprawdzie możliwość dostać dodatkowo gogle VR, ale jednak uznałem że wolę prolite i inny typ matrycy. Myślę, że dobrze zrobiłem :) Dzięki za namiar na modele i na iiyama-sklep, bo obsługa też stanęła na wysokości zadania. Jestem szczęśliwym posiadaczem. Piona!
ODPOWIEDZ