Strona 1 z 1

Alkomat

: 13 gru 2017, o 06:47
autor: ezzz
Zastanawiam się nad zakupem alkomatu... W sklepach są różne modele w różnych cenach i nie wiem na co się zdecydować. Czy jedynie cena jest wyznacznikiem jakości czy również inne cechy.

Alkomat

: 14 gru 2017, o 06:54
autor: mck
Zasada jest prosta - piłeś nie jedź. Nie jedź przynajmniej przez te 24h (zalezy ile się jeszcze wypiło). Fakt, że w innych krajach jest trochę większa tolerancja, ale u nas jest jak jest.
Te alkomaty za kilkadziesiąt zł, nie wiem czy warto - po krótkim czasie przestają podawać precyzyjne wyniki. Jak już to jakiś bardziej markowy. No i nalezy pamiętać, że alkomat od czasu do czasu powinny być kalibrowane. Więcej na temat potrzeby kalibracji można doczytać np tutaj: https://alkokalibrator.pl/kalibracja-alkomatow/

Alkomat

: 14 sty 2018, o 21:52
autor: mazi88
napiłeś się?? To się przebadaj czy już możesz jechać zamiast jechać i być nie pewnym swojego stanu. Można iść na komendę ale tam nie zawsze jest alkomat (mi się dwa razy zdarzyło że powiedziano mi: "alkomat pojechał w trasę" wtedy kupiłem sobie swój alkomat. Alkohit X50. Urządzenie poddaję co jakiś czas kalibracji aby mieć pewność pomiarów.

Alkomat

: 12 lut 2018, o 12:11
autor: lillou
Na pewno te za kilkadziesiąt złotych lepiej sobie odpuścić zeby tylko nie namieszac sobie w głowie, jak ktoś szuka niech sobie poczyta ten artykul http://mbrokers.pl/motoryzacja/aktualno ... -alkomatow