czym się poruszasz po mieście?

Samochody ciężarowe, osobowe, motory i inne pojazdy silnikowe.
Awatar użytkownika
Wędrowniczka3
Użytkownik
Użytkownik

Re: czym się poruszasz po mieście?

Post autor: Wędrowniczka3 » 23 kwie 2015, o 21:41

Niestety mieszkam poza miastem i rowerem trochę za daleko, dlatego preferuję jazdę po mieście samochodem, choć zazdroszczę tym, którzy mogą po mieście śmigać rowerkiem. Moją wygodną i piękną mazdą dojadę tam gdzie chcę i szybciutko załatwiam ważne sprawy, na zakupy raczej wybieram się na pieszo, zostawiając mój samochodzik na płatnym parkingu.

Awatar użytkownika
michiz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: michiz » 26 kwie 2015, o 08:32

nie zgodzę się z takim stwierdzeniem, jestem laikiem w porównaniu do Ciebie, natomiast wydaje mi się, że liczba nagród oraz wysokie miejsce w rankingach powodują, że Mazda 3 to łakomy kąsek, dodatkowo parametry techniczne i sposób wykonania są idealnym przełożeniem jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny ;)

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Post autor: redorange666 » 29 kwie 2015, o 21:54

Rankingi, nagrody opinie... a wszystko to mocno sponsorowane przez FoMoCo (Ford Motor Company).
Stara Mazda gdy była japońską marką i nie miała nic wspólnego z Fordem tak... to były genialne samochody. 323, 626 Xedos6 i Xedos9... bardzo mało awaryjne, bogato wyposażone i innowacyjne. Teraz Mazda to tylko ford skierowany do innego klienta. Tak samo jak grupa VAG... fabia to polo, polo to ibiza, up! i citigo, golf+leon+rapid+a3... wszystko to samo a dla innego klienta. Te same usterki, te same silniki, podobne wykonanie i produkowane w tych samych fabrykach.
Szczerze... zamiast mazdy3 wybrał bym.... Hyundaia i30 lub Kie... powód im zależy teraz tak jak japończykom w latach 80-tych.
Sowy nie są tym czym się wydają.

Awatar użytkownika
michiz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: michiz » 26 cze 2015, o 20:43

nowa Mazda 6 :) naprawdę wspaniałe auto, zaprojektowane zgodnie z filozofią KODO, niezawodna, wyposażona w technologię Skyactive, niezawodna, z wieloma nagrodami na koncie! ^^

Awatar użytkownika
milena1m
nowy
nowy

Post autor: milena1m » 14 sty 2016, o 16:55

Zazwyczaj tramwajem xD
Ale jak jest ciepło to lubię rower z piwnicy wyciągnąć i pojeździć, na samochód mnie niestety nie stać :(
Z Matki obcej; krew jego dawne bohatery,
A imię jego będzie czterdzieści i cztery

Awatar użytkownika
Patrizie
były team
były team

Post autor: Patrizie » 18 cze 2016, o 19:46

Ja jestem uzależniona od jazdy samochodem, że już nie pamiętam kiedy jezdzilam autobusem, ale tak to jest jak człowiekowi doby brakuje i wszędzie daleko z obrzeży dużego miasta...

Obecnie jeżdżę Hyundaiem Ix35 z 2015, zdecydowanie w moim stylu bo duzy, ale bez sensu wzięłam w benzynie... Następny na pewno będzie diesel :P
Piszę poprawnie po polsku!
Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P
Obrazek

Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: skoen » 26 cze 2016, o 00:26

Przypomniała mi się anegdotka związana z moją babcią.
Wracała od nas autobusem i wsiadając powiedziała do kierowcy: Jeden(jeden bilet poprosiła) na (tu nazwa miejscowości, załóżmy, że Warszawa) Warszawę.
Kierowca uśmiechnął się i zapytał: A długo zamierza pani latać?

Tak samo, skojarzył mi się tytuł tego wątku. :)
Odpowiem więc, że PO mieście nie dam rady się poruszać, bo nie sięgam wieżowców.
Jestem kim jestem i nic ani nikt tego nie zmieni
Skoen

Awatar użytkownika
domownik
nowy
nowy

Post autor: domownik » 31 paź 2016, o 12:25

Póki co przez 4 dni jestem skazany na rower. Żonka skubnęła mi auto wyjeżdzając w delegację poza miasto, a na drugie w rodzinie nas na razie nie stać. A na co dzień przemieszczam się w Renault Lagunie - może nie jest jakoś super sprawna, bo zaliczyła już wymiankę skrzyni biegów i regenerację tylnej belki, ale nie o to mi tutaj chodzi :D ważne że odpala i daje się nią w miarę bezproblemowo dotrzeć gdzie potrzebuję :D

Awatar użytkownika
jarkis
nowy
nowy

Post autor: jarkis » 27 mar 2018, o 11:52

A moim zdaniem do poruszania się po mieście świetnie dają sobie radę nieco mniejsze samochody. Mi najlepiej jeździło się Renault Clio czy Megane: https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe.html. Małe zwinne autka, które świetnie dają sobie radę w korkach i ich objazdach :)

ODPOWIEDZ