studia

Szukasz wypracowania, albo opowiadania? Potrzebujesz pomocy rówieśników? Pisz śmiało. Dział otwarty na każdy temat, oby związany ze szkołą.
Awatar użytkownika
Demon
Użytkownik
Użytkownik

Re: studia

Post autor: Demon » 28 sie 2010, o 16:08

A nie ma wolnych miejsc teraz na UW ? Zwykle tak bywa, że się miejsca zwalniają i zapisują kogo się da.

Awatar użytkownika
alusiek
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: alusiek » 3 wrz 2010, o 16:06

wybieram się na studia doktoranckie na które się pewnie nie dostane hehehehhehehe
ale na razie trzeba się bronić :mrgreen:
Obrazek

i kocham coraz bardziej:*
Obrazek
Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Awatar użytkownika
majka555
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: majka555 » 14 wrz 2010, o 22:42

Już mnie nie obchodzi UW:) WSPiRR mi się spodobał, byłam złożyć papiery, świetna szkoła, a jaki ładny park na około. W takim otoczeniu to aż chce się studiować :)

Awatar użytkownika
LEGREZZ
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: LEGREZZ » 14 wrz 2010, o 22:55

majka555 pisze:Już mnie nie obchodzi UW:) WSPiRR mi się spodobał, byłam złożyć papiery, świetna szkoła, a jaki ładny park na około. W takim otoczeniu to aż chce się studiować :)
Bo to jest Raszyn , a UW jest prawie w centrum Warszawy :-P
"Gdy się urodziłem ,Diabeł krzyknął kurw.. konkurencja .."

CHCESZ POGADAĆ PISZ !!
legrezz.pl
Anonymous

Co się gapisz ?? Uważaj bo Niedotykalna cię zje ....

Awatar użytkownika
..wiola...
były team
były team

Post autor: ..wiola... » 22 wrz 2010, o 12:49

Studiuję Pedagogikę specjalną- specjalność resocjalizacja rok trzeci
oraz Psychologię, w tym roku wybieram specjalność, chyba wezmę wychowawczą - rok drugi
UMCS

Właśnie jestem po praktykach w sądzie, same kierunki polecam, bardzo ciekawe. Nie wiem, czy trudne, mi akurat szybko wchodzą do głowy informacje, które mnie interesują bardziej niż inne. Za rok po licencjacie z resocjalizacji chcę wziąć sobie geodezję:). Trochę z innej beczki ale warto spróbować.
:*

Awatar użytkownika
juna
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: juna » 24 wrz 2010, o 12:06

W tym roku obroniłam licencjat z pedagogiki resocjalizacyjnej. Mam roczną przerwę, ale robię w tym czasie kurs zawodowy na asystenta osoby niepełnosprawnej.

Awatar użytkownika
LEGREZZ
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: LEGREZZ » 25 wrz 2010, o 21:41

A ja po raz kolejny zmieniam szkołę właśnie się dostałem na AT przedmioty jak na razie mi pasują :-P ..Start 30 września więc zobaczymy :mrgreen:
Ciekawi mnie przedmiot Świadomość ciała :) ...
"Gdy się urodziłem ,Diabeł krzyknął kurw.. konkurencja .."

CHCESZ POGADAĆ PISZ !!
legrezz.pl
Anonymous

Co się gapisz ?? Uważaj bo Niedotykalna cię zje ....

Awatar użytkownika
Nemezis
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Nemezis » 25 gru 2010, o 16:36

Studiuje na UO. Jestem zadowolona. Klimat fajny, ludzie fajni;)
Jeśli nic się nie zmieni i w tym roku również będę potrafiła zagospodarować sobie czas to dobieram drugi kierunek. Myślę nad pedagogiką, ale jeszcze nic nie wybrałam.

Awatar użytkownika
Fleur
nowy
nowy

Post autor: Fleur » 20 gru 2011, o 23:59

Próbuję dostać się na studia do Nowego Yorku. Jeśli tam mi nie wyjdzie, Paryż. A najgorszy plan C- SGH Warszawa.

Awatar użytkownika
Somalia
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Somalia » 5 kwie 2012, o 21:38

Odkopię nieco ten temat :)

Studiuję Inżynierię Środowiska. Nie, nie przykuwam się do drzew ;) To "inżynieria", a nie "ochrona". Moja dziedzina to wszystkie rzeczy związane z ogrzewnictwem, wentylacją, wodociągami, kanalizacją, gazownictwem, gospodarką odpadami, energetyką komunalną, oczyszczaniem powietrza, wody i gleby oraz czystymi technologiami w motoryzacji. To bardzo rozległy, interdyscyplinarny kierunek. Trzeba ogarniać po trosze wszystko: od fizyki z termodynamiką na czele, poprzez chemię z naciskiem na prace laboratoryjne, aż po biologię, ze specjalnym uwzględnieniem mikrobiologii. Poza tym sporo czasu poświęca się na moim kierunku wszelkim programom inżynierskim. Przy takiej rozpiętości specjalizacji, mamy od groma instalacji do ogarnięcia i zaprojektowania.

Ogólnie rzecz biorąc, polecam ten kierunek wszystkim, którzy chcieliby zostać inżynierami klasycznymi, a nie kręcą ich kierunki powiązane z budownictwem i geologią. Inżynieria Środowiska dosyć wysoko stoi też w rankingach, jeśli idzie o łatwość zdobycia pracy przez absolwentów. Fakt, że mój kierunek jest sponsorowany przez Rząd i Unię Europejską, zdaje się to potwierdzać.

Awatar użytkownika
towarzysz Stalin
V.I.P
V.I.P

Post autor: towarzysz Stalin » 3 mar 2013, o 15:32

Studiowałem. Jestem absolwentem politologii, obroniłem się bardzo dobrze.
W tym roku robię magisterkę z socjologii.

Awatar użytkownika
scorpioo
nowy
nowy

Post autor: scorpioo » 16 mar 2014, o 15:13

Ja studiuję pracę socjalną na Uczelni Korczaka w Warszawie i jestem zadowolona nie tylko z wyboru miasta ale też z samej uczelni. Kierunek wydaje mi się przyszłościowy i wydaje mi się, nie będę mieć problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie bo bardzo praktycznie się tu studiuje i podobno uczelnia jest znana :)
Wybór kierunku był spontaniczny ale teraz chyba nie zdecydowałbym się na to żeby studiować coś innego.

Awatar użytkownika
nonek
Użytkownik
Użytkownik

studia

Post autor: nonek » 13 paź 2014, o 20:55

To jak już studiujecie to może wam się przyda https://pledu.pl/o-nas/. Studenci powinni sobie pomagać więc do dzieła i wrzucać materiały:)

Bezwet
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Bezwet » 23 lis 2014, o 15:16

Myślę nad informatyką(programowanie lub webmastering) w Szkocji ale nwm czy się dostanę. Jak mi nie wyjdzie to, zostanę we Wrocławiu i może logistyka? Albo transport na PWr.

Awatar użytkownika
Catty
Użytkownik
Użytkownik

studia

Post autor: Catty » 27 lis 2014, o 12:15

A dlaczego informatyka tylko tam? Tutaj nie możesz studiować? Na Politechnice Wrocławskiej informatyka stoi na wysokim poziomie, nie chcesz spróbować skoro to Ci leży i dobrze się w tym czujesz?

Bezwet
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Bezwet » 27 lis 2014, o 18:44

Co ostatecznie wybiorę ciężko powiedzieć, bo to jest na prawdę ważna decyzja, przez ostatnie pół roku myślałem nad dziesiątkami kierunków jednak te dwa o, których wspomniałem jakoś jako jedyne przez cały ten czas utrzymały się w mojej głowie.
Dlaczego myślę nad studiami w UK?
1. + Mam pewne uprzedzenia do polskiej edukacji i może błędnie ale jakoś wydaję mi się że mogą mnie tam więcej nauczyć. W PL z kim bym nie rozmawiał to, wszyscy jawnie mówią że na studiach prawie wgl. nie mieli praktycznej wiedzy, więcej teorii w tym rzeczy, które nigdy się nie przydały (dlatego myślałem też o transporcie, bo po technikum logistycznym( + zaawansowana znajomość ang, udział w targach logistycznych w Niemczech, wykładach w Akademii morskiej w Szczecinie, zajęciach w WSL) może udałoby mi się dostać jakąś pracę w zawodzie by, zdobywać doświadczenie i wiedzę praktyczną równocześnie zaocznie studiując dalej w tej gałęzi). Aczkolwiek przyznaję że nie znam nikogo studiującego informatykę na PWR więc o samej uczelni nie jestem w stanie się wypowiedzieć.
2. +/- Nie wiem czy to, plus czy zaleta. Raczej obie te rzeczy po trochu ale tam ucząc się od poniedziałku do piątku, a pracując wyłącznie w weekendy byłbym w stanie się samodzielnie utrzymać(na wszelki wypadek mam też odłożonych kilka tyś. które zarobiłem w wakacje), oczywiscie byłby to, tylko pokój i na pewno duża oszczędność z mojej strony.
3. + Na PWR przy rekrutacji biorą pod uwagę mat,fiz,ang,pol, w Szkocji tylko mat+ang. Na pewno na maturze zdaję rozszerzony ang, mat, hist( ją akurat dla siebie samego, jako że się interesuję). Angielski rozszerzony powinienem zdać nieźle, polskiego nie planowałem ale mogę(lektury wszystkie czytałem i bardzo dobrze sobie z nim radzę). Jeśli chodzi o matematykę w tej chwili podstawę mam na ponad 70% gdy rozwiązuje arkusze z poprzednich lat ale dopiero miałem 4h korków z przygotowania do niej więc myślę, że jak dorzucę do tego swoje zaangażowanie to, do końca grudnia przekroczę spokojnie 80 pare %. Rozszerzenie zacznę po przygotowaniach do podstawy czyli dopiero na początku stycznia i będę miał 4 miesiące żeby opanować(korki + praca własna) - aczkolwiek na więcej niż 50 pare % nie liczę - chociaż kto wie. Cieżko byłoby dorzucić do tego nauczenie się fizyki, bo w mojej szkole tego przedmiotu praktycznie nie było. Przez 3 lata, większośc nauki, nasz nauczyciel ograniczył do oglądania filmów o kosmosie i robienia na ich temat notatek.
Tak więc raczej nie mam szans dostać się na ten kierunek na PWR.
4. + Wiem, że najważniejsze jest to, co dany człowiek potrafi, a nie tytuł jaki posiada ale jednak gdybym chciał pracować przez jakiś czas zagranicą myślę, że z tytułem brytyjskim byłoby łatwiej niż polskim.
5. - Za PWR w znacznym stopniu przemawiałaby możliwosc pozostania w kraju, bo jednak nawet gdybym wyjechał do Szkocji chciałbym z czasem wrócić do PL i też bardziej podoba mi się wizja zostania tutaj z przyjaciółmi, w mieście które lubię niż wyjazd do kraju, w którym nigdy nie byłem(mowa tu o samej Szkocji- w Ang spędziłem sporo czasu).

Aczkolwiek zamierzam też zasięgnąć opinii studentów z uczelni w Szkocji, o której myślałem, jako że oni najlepiej będą w stanie mi powiedzieć coś na temat poziomu tej placówki.

Awatar użytkownika
Coolka
Zasłużeni
Zasłużeni

Post autor: Coolka » 27 lis 2014, o 20:40

A co myślicie o studiach internetowo ? Niedawno czytałam o kursach ktore się dostaje, uczy się ich i potem pisze się test. I tak cały czas. Raz w tygodniu z tego co pamiętam. Do tego powstały też platformy edukacyjne takie jak pledu.pl , które mają wyklady wspomagające studentów, ale i wszystkie osoby uczące się. Może to fajne rozwiązanie i będą mogły uczyć się także osoby , które nie mogą z jakiś powodów uczęszczać na stacjonarne zajęcia?
Idealnie nieidealna

Bezwet
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Bezwet » 27 lis 2014, o 21:25

Dla osób niepełnosprawnych czy ogólnie nie mogących uczęszczać na normalne zajęcia moim zdaniem to, bardzo dobra sprawa.
Jeśli chodzi o to, czy sam bym się zdecydował - to by zależało od kierunku. Osobiście wolałbym spotykać się na żywo z nauczycielem aczkolwiek są takie przedmioty i kierunki że więcej trzeba tam pracy własnej i wtedy mógłbym się skusić na taką formę edukacji aby dodatkowo podnieść swoje kompetencje, nauczyć się czegoś nowego, a przy tym nie musieć wywracać do góry nogami harmonogramu na cały tydzien tylko uczyć się w takie dni/godziny kiedy mi to pasuje.

Awatar użytkownika
Coolka
Zasłużeni
Zasłużeni

studia

Post autor: Coolka » 1 gru 2014, o 14:10

Dla osób niepełnosprawnych lub takich, które nie mogą wyjśc z domu to genialna sprawa. Ale mimo, że sama już się nie uczę taka inicjatywa mi się bardzo spodobała. Ostatnio sporo czasu poświęciłam na to pledu.pl i przyznam, że wykłady są świetnie opracowane. No tylko ze ja sie lubię uczyć. Podoba mi się też opcja, że można dodawać swoje materiały. Zawsze lepiej się podzielić swoja pracą przecie.
Idealnie nieidealna

Awatar użytkownika
summerrum
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: summerrum » 20 sty 2015, o 21:20

Nie wiem czy transport to dobry pomysł. Znam dwie osoby, które zrezygnowały z tego kierunku i jedną, która z powodzeniem rozkręciła biznes i zajmuje się transportem paletowym, a studiowała coś zupełnie innego. To, co później robimy ma mało wspólnego z wykształceniem, niestety.

ODPOWIEDZ