studia

Szukasz wypracowania, albo opowiadania? Potrzebujesz pomocy rówieśników? Pisz śmiało. Dział otwarty na każdy temat, oby związany ze szkołą.
Awatar użytkownika
madness
Użytkownik
Użytkownik

Re: studia

Post autor: madness » 30 lip 2008, o 19:53

Od października będe studentką pedagogiki na APS'ie hell yeah
"50% napięcia, 40% podniecenia i 10% 'so what'"

Awatar użytkownika
Snape
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Snape » 30 lip 2008, o 20:03

Jeszcze nie wiem... Do studiów mam 4 lata...
Raczej coś związanego z informatyką, matematyką... Uniwersytet lub politechnika w Szczecinie. Póki co muszę o LO myśleć bardziej. ;P
nie pogodz? si? z tym
nie dam sobie wm?wi? ?e
trzeba p?aka? gdy co?
co trwa? mog?o nagle si? sko?czy?o
nie pogodz? si? z tym
nie dam sobie wm?wi? ?e
najodpowiedniejszych s??w
nie ma ju?

Awatar użytkownika
Ainara
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Ainara » 12 sie 2008, o 22:43

Ciekawie się czyta, tyle różnych kierunków, tyle różnych ludzi.

Ja celuję w Universitat de Girona, moje największe marzenie od lat to Filologia Romańska (kataloński, hiszpański, włoski i francuski). Francuski mnie trochę przeraża ale nic nie jest nie do przeskoczenia. Czytałam sobie plan zajęć na tym kierunku i jest naprawdę genialny. Myślę że poskładam też papiery na Filologię hiszpańską + katalońską (choć nie bardzo wiem gdzie mogłabym po czymś takim pracować, nie sądzę, że chcieliby mnie jako nauczycielkę hiszpańskiego np.) i na Filologię portugalską. Mam bzika na punkcie języków iberyjskich więc to mógłby być strzał w dziesiątkę.
ven a romper las ventanas
y hacer del caos un arte

Awatar użytkownika
katulek
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: katulek » 13 sie 2008, o 23:33

Ainara pisze:Ciekawie się czyta, tyle różnych kierunków, tyle różnych ludzi.
zgadzam się :-D

Ja osobiście no cóż nie dostałam się na dzienne na UŁ ( pedagogika, w szczegóły nie będe mówić) ponieważ zabrakło mi kilkadziesiąt punktów. Dlatego ide na zaoczne, ale raczej na WSP a nie na UŁ, dlaczego, ponieważ mniej wydam finansowo, otóż :

Na UŁ opłata rekrutacyjna wynosi 85zł, ale rok nauki wynosi na zaocznych 3500zł.
Natomiast na WSP opłata wpisowa wynosi 250zł,ale rok nauki będzie mnie kosztował 2700zł, czyli o 800zł mniej niż na UŁ, no cóż ja muszę niestety liczyć się z kosztami finansowymi.
Chcesz wiedzie? co mysl? o mnie znajomi zapraszam na http://katulek89.jakijest.pl/

Awatar użytkownika
katasza
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: katasza » 14 sie 2008, o 20:40

dziennikarstwo .

Awatar użytkownika
dahran
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: dahran » 20 sie 2008, o 18:42

informatyka w Sosnowcu na UŚ :)
I tak to wszystko kiedy? si? sko?czy..
"Ile jeszcze we mnie wiary,
Ile jeszcze we mnie samym si?,
Na nowe dni, ile szans.
Ile jeszcze we mnie wiary,
Ile jeszcze we mnie samym si?,
By dalej ?y? w taki czas. "

Awatar użytkownika
EmDżi
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: EmDżi » 23 sie 2008, o 15:35

A ja sobie pójdę na Politechnikę Wrocławską najpierw (achitektura, budowa mostów (?) jeszcze nie wiem) A potem może coś w zupełnie innym kierunku :P
'Magia, cud, tajemnica i niewinno?? serca dziecka s? nasionami kreatywno?ci, kt?ra uzdrowi ?wiat...'

'Make that change'. :-)

MJ

Awatar użytkownika
Jendrju
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Jendrju » 27 sie 2008, o 20:22

Transport na Politechnice Warszawskiej, prawdopodobnie najłatwiejszy kierunek na tej uczelni, profil lub specjalność (myli mi się to ciągle) sterowanie ruchem kolejowym i jest to specjalność/profil na którą niewielu chce iść, często uzupełniana ludźmi, którzy mieli najgorsze wyniki w nauce, którzy się dostawali na taką specjalność jaką chcieli, ale ja jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
butterfly
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: butterfly » 27 sie 2008, o 21:05

Jendrju pisze:Transport na Politechnice Warszawskiej, prawdopodobnie najłatwiejszy kierunek na tej uczelni,
Kierunek. Ale najłatwiejszy nie znaczy łatwy. Sama mam kilku znajomych na tejże uczelni i wszyscy narzekają. Ogólnie wymagają więcej niż na niejednej politechnice.
Wracam cały czas w to samo miejsce.
Już beznadziejnie, już mi się nie chce.
Szukam tego, co zgubiłem wcześniej.
A oczy puste i zbyt ciemne...
Spotykają mnie co dzień,
ludzie, którzy wiedzą, że tak niewiele mam już? sił.

Boże, pomóż mi...
[*]

Awatar użytkownika
alusiek
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: alusiek » 3 wrz 2008, o 18:41

W tym roku po obronieniu licencjatu. Wybrałam Administracje wymiaru sprawiedliwości i prokuratury - lajtowo bo połowe przedmiotów mi przepiszą z indexu :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

i kocham coraz bardziej:*
Obrazek
Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Awatar użytkownika
Bananeek
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Bananeek » 6 wrz 2008, o 17:08

Ciekawe kierunki studiów powybieraliście :) Ja osobiscie wybrałem Filologię Angielską :)

Awatar użytkownika
shaloona17
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: shaloona17 » 9 wrz 2008, o 07:11

Zrobiłam licencjat a teraz magisterka na UKW w Bydgoszczy,czeka mnie niezła harówka.
Tragedia trwa chwil?, reszta cierpienia to nasze dzie?o

Awatar użytkownika
guliwers
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: guliwers » 9 wrz 2008, o 07:40

Geodezja i Kartografia w Słupsku

Awatar użytkownika
Maura
były team
były team

Post autor: Maura » 28 lut 2009, o 13:40

Studiowałam ekonomię na kierunku inwestycie i nieruchomości :-)

Awatar użytkownika
Demon
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Demon » 16 lip 2009, o 13:07

Kochani, potrzebuję małej rady, podpowiedzi :-)
Otóż dzisiaj się dowiedziałam czy jestem przyjęta na studia czy też nie. Zapisałam się przez IRK ( Internetowa Rejestracja Kandydatów ) na Ekonomię i Administrację. Administrację wybrałam jaką ważniejszą niż Ekonomię. Na obu kierunkach jestem na liście rezerwowej. Na Eko jestem 150 na rezerwowej, a na Admi jestem 309 na rezerwowej. Otóż pytanie jest takie.. czy mam szansę dostać się na jakikolwiek kierunek z tak dalekiej listy rezerwowej ? Niestety mogę tylko na jeden kierunek złożyć dokumenty. Dodam, że na Admi jest o wiele więcej chetnych niż na Eko.
Jestem po technikum ekonomicznym - też będą zwracać na to uwagę ?
Ostatnio zmieniony 16 lip 2009, o 13:11 przez Demon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
fragile
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: fragile » 23 lip 2009, o 14:31

Uniwersytet Jagielloński
Wydział Prawa i Administracji
Administracja

a za rok Stosunki Międzynarodowe mam zamiar zacząć w ramach spełniania widzimisię.
Because, destiny is a fickle bitch.

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is a Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Awatar użytkownika
QueenDream
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: QueenDream » 7 wrz 2009, o 13:57

Dawniej myślałam o studiach na kierunku Ochrona Środowiska, teraz znowóż poważniej zastanawiam się nad Biologią a potem po studiach praca jako nauczycielka w szkole podstawowej, gimnazjum, bądź w liceum, a w jakim mieście, najprawdopodobniej w Zielonej Górze.
Miłość to jak cicha piosenka grająca w naszym sercu, jeśli się w nią słuchasz -usłyszysz i ją zrozumiesz ,,,
Nawet kiedy jest Ci źle nie trac w wiary, że prawdziwa miłość gdzieś na Ciebie czeka ,,,

Awatar użytkownika
Lucy Hannock
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Lucy Hannock » 11 lut 2010, o 18:01

Studiowałam zaocznie filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. (Brakowało mi zaledwie kilka punktów do dostania się na studia dzienne.) Niestety nie zrobiłam magisterki. :oops: (Pozostały mi tylko dwa egzaminy: z komparatystyki, języka rosyjskiego i poprawa pracy magisterskiej. Jednak nie zdołałam skończyć studiów. Wykreślili mnie z listy studentów. :oops: ) Myślę, że wybrałam zbyt nudny kierunek studiów. Nie miałam specjalizacji nauczycielskiej, bo nie chciałam być nauczycielką, tylko miałam jakieś zajęcia z antropologii kultury i jeszcze inne, których nie pamiętam. ;/

Awatar użytkownika
towarzysz Stalin
V.I.P
V.I.P

Post autor: towarzysz Stalin » 14 lut 2010, o 00:10

Jestem na 1 roku politologii o specjalności "polityka międzynarodowa i europejska". Studiuję w systemie dziennym, i bardzo mi się podoba studiowanie, nie to co szkoła :]
Mam do zdania jeszcze 2 egzaminy, resztę tj. 15 egzaminów już zdałem w systemie zerowym.

Awatar użytkownika
majka555
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: majka555 » 28 sie 2010, o 10:20

Czy idzie ktoś na ochronę środowiska? Ja chciałam się dostać na UW, ale nie wyszło :( teraz znalazłam taką szkołę pod Warszawą - Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego i zastanawiam się czy składać tam papiery. Są to studia zaoczne, ale niedrogie i w dodatku szkoła wydaje się dobra. Jak myślicie, iść tam, czy próbować za rok na UW?

ODPOWIEDZ