aplikacja - nauka

Awatar użytkownika
Mimka
nowy
nowy

aplikacja - nauka

Post autor: Mimka » 28 cze 2012, o 09:26

Witajcie.

Temat główny forum nadaje się idealnie do tego, co chcę się dowiedzieć. :)
Mianowicie, zaczynam się uczyć do egzaminu wstępnego na aplikację i kupiłam sobie najnowsze testy lexis nexis, gdyż wydawały mi się właśnie przydatne w tym temacie. Teraz pozostaje mi tylko ściągnięcie najnowszych ustaw. Polecacie coś jeszcze? Czy jest sens brać się za różne rodzaje pomocy?
Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie i doradzi, na co warto zwrócić szczególną uwagę? Może jakiś system nauki, czytania ustaw blokami tematycznymi i robienie do tego testów? Coś takiego przychodzi mi do głowy.

Awatar użytkownika
szcypiorek
Użytkownik
Użytkownik

Re: aplikacja - nauka

Post autor: szcypiorek » 29 cze 2012, o 10:39

Z mojego doświadczenia wynika, że najłatwiej uczyć się z przygotowanych konkretnie pod dane zagadnienie materiałów.
Sama nie studiowałam prawa, ale mam dwoje znajomych przygotowujących się do aplikacji (masakra w ogóle nie można sie z nimi spotkać :( )
i oni uczą się z gotowych zestawów becka i Lexisa.
Z któregoś byli bardziej zadowoleni, bo pytania sie nie powtarzały, ale nie pamiętam w którym :(

Awatar użytkownika
Mimka
nowy
nowy

Re: aplikacja - nauka

Post autor: Mimka » 29 cze 2012, o 17:09

Jeju, to chyba i ja się wezmę do nauki :( No to jak oni się uczą z gotowych zestawów to tak jak i ja. Super. Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama! Ja sowich jeszcze nie zrobiłam (siłą rzeczy), ale nawet jeśli jakieś pytanie się powtórzy, to nic się nie stanie. Normalne. Ale jak tak przejrzałam je tylko, to nie zauważyłam tego, by się coś powtarzało. Niedługo nad tym dłużej posiedzę. :) Dzięki!

ODPOWIEDZ