Doradca finansowy?

Piszta co chceta (-:
Awatar użytkownika
Lone
V.I.P
V.I.P

Doradca finansowy?

Post autor: Lone » 22 lis 2016, o 02:46

Co do reklam i dzieciaków... ;) Już na paru przystankach widziałem reklamy "strażnika przyszłości", czyli jakiejś nowej oferty Nationale Nederlanden. O ile moja matka miała z nimi na pieńku (dawno temu - może z 15, jak nie więcej...), tak teraz chyba już ogarnęli sprawy i nie odstawiają maniany. ;D Zastanawiam się właśnie, czy taki podobny zakres usług jest w innych firmach? Jeśli tak, to kiepsko się reklamują - zarówno IRL, jak i w Sieci tego nie widziałem. O_o
Obrazek Obrazek
Kala3
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: Kala3 » 23 lis 2016, o 16:07

Moje myślały że to jakaś gra, bo dzieci zawołały mnie do telewizora i krzyczały kup nam to, kup nam Strażnika... to i faktycznie kupię :-)
Awatar użytkownika
złoty węgorz
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: złoty węgorz » 24 lis 2016, o 00:37

Czyli dałaś się złapać na reklamę NN? A nie brałaś pod uwagę obligacji rządowych na 505 plus?
Kala3
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: Kala3 » 24 lis 2016, o 14:18

Złoty Węgorz w życiu żadne obligacje Rządowe, jeszcze mi zdążą kasę zabrać, jak obetną 500 plus, dali to będę korzystać z tego mądrze bez udziału rządu, wole polisę w NN.
Awatar użytkownika
kocica
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: kocica » 27 lis 2016, o 19:15

Ja od pewnego czasu mam 2 w 1. Opcja ubezpieczenie+ lokata. Doradca mi doradzil, ponoc najlepsza teraz oferta. Straznik przyszlosci Nationale Nederlanden. Nie maja oplaty likwidacyjnej- duzy plus, bo wiekszosc firm ma+ premia roczna 500zl. Jestem zadowolona.
Awatar użytkownika
Lone
V.I.P
V.I.P

Doradca finansowy?

Post autor: Lone » 28 lis 2016, o 13:34

To tak jeszcze w temacie (tak przynajmniej mi się wydaje; jeśli to według Was offtop, to raczej nie powinien być za duży) - wpis na blogu dotyczący Strażnika Przyszłości od Nationale Nederlanden, który ostatnio przewinął się przez mojego Facebooka.

http://www.blogojciec.pl/dzieci/oszedza ... oniecznie/

:)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
złoty węgorz
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: złoty węgorz » 28 lis 2016, o 22:27

redorange666 pisze: Ubezpieczenia na życie nie są inwestycja. To zabezpieczenie i średnio opłacalne i tylko w wypadku doczekania do końca.
Kilka lat temu dobrym sposobem były fundusze inwestycyjne ale również one się skończyły.
Mniej więcej od roku gram na giełdzie i jak na razie mam zysk na poziomie około 18%. Jest to ryzykowne ale zyskowne.
Zyskowne jak nie stracisz - bywa raczej niż jest ;)
bezpieczenia na życie nie są inwestycja.
No przykład tego nationale pokazuje, ze ubezpieczneie jest inwestycją. Znacyz nie samo ubezpiecznei,a le jeden produkt.

Nie wiem czy smuci mnie czy bawi ten niski poziom zaufania do obligacji skarbowych...
Awatar użytkownika
złoty węgorz
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: złoty węgorz » 28 lis 2016, o 22:30

redorange666 pisze: Ubezpieczenia na życie nie są inwestycja. To zabezpieczenie i średnio opłacalne i tylko w wypadku doczekania do końca.
Kilka lat temu dobrym sposobem były fundusze inwestycyjne ale również one się skończyły.
Mniej więcej od roku gram na giełdzie i jak na razie mam zysk na poziomie około 18%. Jest to ryzykowne ale zyskowne.
Zyskowne jak nie stracisz - bywa raczej niż jest ;)
bezpieczenia na życie nie są inwestycja.
No przykład tego nationale pokazuje, ze ubezpieczneie jest inwestycją. Znacyz nie samo ubezpiecznei,a le jeden produkt.

Nie wiem czy smuci mnie czy bawi ten niski poziom zaufania do obligacji skarbowych...
Awatar użytkownika
redorange666
V.I.P
V.I.P

Doradca finansowy?

Post autor: redorange666 » 28 lis 2016, o 22:45

Ile procent rocznie daje ubezpieczenie i jak szybko możesz wycofać pieniądze w razie jakiegoś ups??? Ile wtedy dostaniesz???
Mnie uczy gry na giełdzie kolega który tylko z tego żyje i to ma dość wysokim poziomie. Znam ryzyko. Zainwestowalem wolne 10 tys euro teraz mam ich około 13 tys z kawałkiem.
Poza tym inwestuje w ziemię.
Sowy nie są tym czym się wydają.
Awatar użytkownika
szcypiorek
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: szcypiorek » 29 lis 2016, o 12:24

redorange666 pisze: Ile procent rocznie daje ubezpieczenie i jak szybko możesz wycofać pieniądze w razie jakiegoś ups??? Ile wtedy dostaniesz???
Mnie uczy gry na giełdzie kolega który tylko z tego żyje i to ma dość wysokim poziomie. Znam ryzyko. Zainwestowalem wolne 10 tys euro teraz mam ich około 13 tys z kawałkiem.
Poza tym inwestuje w ziemię.
Jak się człowiek zna... Ale to są już poważniejsze kwoty. Ja mam znajomego, który przegrał 200 tys zł i trzymam się z daleka od takiej zabawy, ale niektórzy się bogacą. Mnie martwią spadki o tyl, że wartość naszych jednostek w fundusze maleje :(
Awatar użytkownika
redorange666
V.I.P
V.I.P

Doradca finansowy?

Post autor: redorange666 » 29 lis 2016, o 18:26

Osoba o której pisałem i mi pomaga w ciągu kilku dni stracił na papierze milion złotych. Grając na giełdzie są to straty papierowe. Jeżeli w tym momencie spanikujesz to faktycznie jesteś w plecy ale widząc co ob robi i jak odzyskuje te pieniądze...da się. Ja jak na razie nic nie straciłem tylko zarobiłem ale gram tez drobnymi.
Sowy nie są tym czym się wydają.
Awatar użytkownika
ale.kow
nowy
nowy

Doradca finansowy?

Post autor: ale.kow » 29 lis 2016, o 19:01

Z tego co mi wiadomo to ubezpieczenia na życie, czytaj polisolokaty mają ostatnio nieziemskie problemy prawne. Pomijam kwestię, że przeważnie lwią część zysków zżerają opłaty i prowizje, ale należy się strzec przed wieloma innymi zagrożeniami. W tym roku słychać o wielu procesach, często wygrywanych przez osoby, które pozywały. Jeżeli ktoś się wtopił i szuka drogi do wyjścia to zawsze można porozmawiać o swojej polisolokacie z prawnikiem. Taka jednorazowa pomoc nie jest bardzo kosztowna. https://adwokat.stokowska.pl/ na przykład w Szczecinie wiem, że radzi w sprawach majątkowych.
Awatar użytkownika
złoty węgorz
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: złoty węgorz » 29 lis 2016, o 22:41

Banki popsuły opinię tzw. polisolokatom, teraz pozmieniały się regulacje prawne tego i jużjest mniejsze pole do naciągactwa tutaj. Uważaj z linkowaniem pani prawnik, by nie maiał kłopotów z racji reklamy, prawnicy nie mogą się reklamować.

13 tys euro - dla mnie to nie takie drobne ;) Nationale to, co przytaczał kolega z tym blogiem zawiera jakby oddzielnie dwa produkty w jednek skłądce - ubezpiecznei i fundusz oszczędnościowy i każdą z tych czesci się indywidualnie ustala, jej wysokość i co tam ma być, na co kładzimey nacisk przy ubezpieczeniu (możan do 10 ośób na jedną polisa wciagnąc to rzadkie). Nie bedzie to zysk 18 %, ale z pewną ochroną kapitału, no i premia 500 zł może dac kilka procent zysku w ciągu roku, lae przy mniejszych składkach jest mniejsza oczywiście.
Awatar użytkownika
anesiak
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: anesiak » 30 lis 2016, o 14:15

Moim zdaniem każdy powinien zostać przy tym, w czym czuje się najlepiej.
Dopóki nie miałam dzieci, nie miałam żadnych problemów z tym, aby zaryzykować pieniądze, ale przy dzieciach już nie. Kredyt na dom, dzieci, codzienne wydatki i ich przyszłość - nie stać mnie już na ryzyko i wybieram bezpieczne rozwiązania.
Darie789
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: Darie789 » 22 gru 2017, o 13:06

Ja korzystałam kiedyś z usług pośrednika finansowego i był całkiem ok.
sami
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: sami » 8 sty 2018, o 17:51

Trzeba poczytać na ten temat!
Awatar użytkownika
grzesio
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: grzesio » 17 sty 2018, o 08:00

W dobie internetu fajne jest to, że możemy uzyskać w szybki i prosty sposób dostęp do tych nawet najbardziej pożądanej informacji, porady. A jak wiadomo, informacja ma czasem większą wartość niż złoto.
Poddam przykład. Kiedyś aby uzyskac informacje o danej ofercie trzeba było sporo się nagimnastykować, aby to sobie dokładnie sprawdzić. Obecnie momżna to zrobić w kilka chwil, wysyłając odpowiednie zapytanie do Google.
Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: http://finanovacash.pl/
ODPOWIEDZ