Doradca finansowy?

Piszta co chceta (-:
Awatar użytkownika
samba_mamba
były team
były team

Doradca finansowy?

Post autor: samba_mamba » 22 maja 2014, o 09:46

Korzystał ktoś? Jak to wygląda? Potrzebuję chyba uporządkować swoje relacje ze swoim kontem, zobowiązaniami i planami oszczędzania. :D
Awatar użytkownika
Hexa
V.I.P
V.I.P

Re: Doradca finansowy?

Post autor: Hexa » 22 maja 2014, o 10:00

Wiesz Sambus, kiedys myslalam by skorzystac z pomocy ow osoby.Jednak jakos nie ma don przekonania.
~ Słodkie życie...słono kosztuje~
Awatar użytkownika
Coolka
Administrator
Administrator

Post autor: Coolka » 22 maja 2014, o 10:30

Nigdy nie mialam kontaktu, więc nie pomogę, ale w sumie też chętnie się dowiem jak to może wyglądać.
Idealnie nieidealna
Awatar użytkownika
samba_mamba
były team
były team

Post autor: samba_mamba » 22 maja 2014, o 10:47

No właśnie jestem na takim etapie, kiedy zastanawiam się czy nie byłoby dobrze porozmawiać z kimś kto się na tym zna, a przy okazji ma dobre rozeznanie w ofertach banków. Większości ludzi doradca kojarzy się z kredytami, a przecież mogą też pomóc w doborze lokat, planów oszczędzania. No i tak mnie kusi dziewczyny, czy by nie zweryfikować w praktyce jak to działa. :)
Awatar użytkownika
Coolka
Administrator
Administrator

Post autor: Coolka » 22 maja 2014, o 11:03

Jedno co słyszałam to o Open Finance, ale nie mam pojęcia z czym to się je.
Idealnie nieidealna
Awatar użytkownika
Hexa
V.I.P
V.I.P

Post autor: Hexa » 22 maja 2014, o 11:24

samba_mamba pisze:No właśnie jestem na takim etapie, kiedy zastanawiam się czy nie byłoby dobrze porozmawiać z kimś kto się na tym zna, a przy okazji ma dobre rozeznanie w ofertach banków. Większości ludzi doradca kojarzy się z kredytami, a przecież mogą też pomóc w doborze lokat, planów oszczędzania. No i tak mnie kusi dziewczyny, czy by nie zweryfikować w praktyce jak to działa. :)

No tak.Ale ja mam nieodparte wrazenie ze oni maja moze i jakas wiedze.Jednak kieruja sie tzw umowami z bankami i torem ktory im wpojono.I ze nie do konca to takie super dobre dla nas a korzystne bardziej dla nich samych.
~ Słodkie życie...słono kosztuje~
Awatar użytkownika
Coolka
Administrator
Administrator

Post autor: Coolka » 22 maja 2014, o 12:18

A mnie się wydaje, że dużo ludzi nie potrafi się samodzielnie odpowiednio zorganizować, więc taka pomocna dloń mogłaby być ciekawa. Nadal nie wiem jak to działa, ale jako wsparcie jakby od zaplecza to nie jest to glupie.
Idealnie nieidealna
Awatar użytkownika
samba_mamba
były team
były team

Doradca finansowy?

Post autor: samba_mamba » 28 maja 2014, o 07:05

No właśnie sobie do nich zadzwoniłam z ciekawości dziewczyny. To co mnie zaskoczyło, to ujmująca rzeczowość. Nie lubię, jak mi ktoś nadskakuje, bo to zawsze budzi podejrzenia. Są fajnie zdystansowani w kontakcie. Zadałam trochę pytań i zastanawiam się nad spotkaniem.

Hexa - spytałam właśnie m.in. o to, czy ja płacę jakąś prowizję itp. Rozliczają się z nimi banki. Nie wydaje mi się, aby mieli jakiś szczególny interes w lansowaniu konkretnego, bo mają ich w ofercie ponad 20. Tu akurat jakoś szczególnie podejrzliwa nie jestem, bo mnie zapewniono, że przedstawiona mi zostanie oferta z kilku różnych banków do wyboru. Ale zwrócę uwagę na to, czy jakiś jest polecany szczególnie i Wam napiszę, jak już dojdzie do możliwości zweryfikowania tego. :)
Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Post autor: Hadassa » 29 maja 2014, o 09:11

Koleżanka korzystała, jak brali kredyt na mieszkanie..
i byli zadowoleni...

Siostra robiła podyplomówkę z tego...

Nic chyba nie zaszkodzi spróbować
...bo w oczach tkwi siła duszy...
Awatar użytkownika
samba_mamba
były team
były team

Doradca finansowy?

Post autor: samba_mamba » 24 cze 2014, o 07:54

No masz rację, że nie zaszkodzi. Tym bardziej, że za konsultację nic się nie płaci. Jestem po wstępnych ustaleniach telefonicznych i zamierzam wybrać się na spotkanie po urlopie. Wrócę do Was z wrażeniami. :)
Awatar użytkownika
nonek
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: nonek » 22 paź 2014, o 19:41

Ja korzystałem z pomocy pośrednika finansowego jak brałem kredyt samochodowy. Wiem że aby porównać oferty banków to trzeba się sporo nachodzić a tak kilka ofert w jednym miejscu. Z doświadczenia swojego i paru znajomych mogę polecić Idea Expert. Nie mylić z Idea bank bo to dwie różne instytucje.
Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Post autor: Kika666 » 22 paź 2014, o 23:15

;-) Dodam tylko, ze dobry doradca finansowy ale taki z prawdziwego
zdarzenia ,z profesjonalnym zapleczem to doskonaly i nieoceniony,,przyjaciel,, w roznych finansowych przedsiewzieciach.
Szczegolnie, w dzisiejszym swiecie finansowych kruczkow i skomplikowanych dla przecietnego czlowieka procedur finansowych ,ktore sa w wiekszosci przypadkow kosmicznie skomplikowane i zakrecone az pod niebo.
Trzeba byc alfa i omega by sie znac na takich finansach.
Dlatego uwazam , ze warto korzystac z takiego doradcy by nie
wpakowac sie w przyslowiowe szambo klopotow.
Zreszta sama czasami w bardziej skomplikowanych i niejasnych finansowych sytuacjach korzystam z uslug takiego doradcy. ;-)
Awatar użytkownika
lukas
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: lukas » 28 kwie 2015, o 16:12

samba_mamba pisze:Korzystał ktoś? Jak to wygląda? Potrzebuję chyba uporządkować swoje relacje ze swoim kontem, zobowiązaniami i planami oszczędzania. :D
Na takich stronach http://bestcapital.pl/kategoria/obligacje-korporacyjne/ są kontakty do finansistów.
Kala3
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: Kala3 » 15 lis 2016, o 13:25

Odświeżam temat, no my teraz szukamy jakiegoś dobrego, bo juz nie tyle jakieś inwestycje ale coś dla dzieci chcemy sensownie odłożyć, w końcu 500 + juz pół roku spływa do kieszeni.
Awatar użytkownika
marchewkowepole
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: marchewkowepole » 16 lis 2016, o 11:38

I bardzo dobrze myślicie, bo nigdy nie wiadomo jak się w życiu potoczy. Ten kto miał coś od rodziców na start ten oszczędza potem dla swoich, a ten kto nie miał... to chyba tym bardziej :)
Awatar użytkownika
Lone
V.I.P
V.I.P

Doradca finansowy?

Post autor: Lone » 17 lis 2016, o 11:23

Ja przeczytałem parę wpisów na blogach parentingowych (nie pytajcie się, co na nich robiłem - chyba uruchamia mi się instynkt tacierzyński ;)) i trochę się przeraziłem. Wiecie, nie jestem już taki młodziutki, jak dawniej. I o ile wcześniej myślałem o dzieciach, tak te wpisy uświadomiły mi, że trzeba też pomyśleć o drugiej stronie medalu - swojej śmierci. :/
Obrazek Obrazek
Kala3
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: Kala3 » 17 lis 2016, o 16:51

No to do dzieła... (z tacierzyństwem) a na poważnie to ja tez mam świadomość swojej śmiertelności i dlatego szukam jakiegoś dodatkowego zabezpieczania dla dzieci, chodzi mi o coś w rodzaju lokaty, polisy, coś na prawdę sensownego bo tyle tego na rynku jest.
Awatar użytkownika
szcypiorek
Użytkownik
Użytkownik

Doradca finansowy?

Post autor: szcypiorek » 19 lis 2016, o 23:13

Kala3 pisze: No to do dzieła... (z tacierzyństwem) a na poważnie to ja tez mam świadomość swojej śmiertelności i dlatego szukam jakiegoś dodatkowego zabezpieczania dla dzieci, chodzi mi o coś w rodzaju lokaty, polisy, coś na prawdę sensownego bo tyle tego na rynku jest.
Może jest jakiś przedstawiciel handlowy na sali?? :) Lokata to lokata, teraz się nie opłacają w ogóle. W razie śmierci to masz ubezpieczneie na zycie, wiem, ze w rankigach b dobrze oceniane są nationale nederlanden i aviva, mnie sie podobają też reklamy prudential, takie sentymentalne, ale nie rzetelnej wiedzy nie mam :P
Awatar użytkownika
redorange666
V.I.P
V.I.P

Doradca finansowy?

Post autor: redorange666 » 20 lis 2016, o 11:12

Ubezpieczenia na życie nie są inwestycja. To zabezpieczenie i średnio opłacalne i tylko w wypadku doczekania do końca.
Kilka lat temu dobrym sposobem były fundusze inwestycyjne ale również one się skończyły.
Mniej więcej od roku gram na giełdzie i jak na razie mam zysk na poziomie około 18%. Jest to ryzykowne ale zyskowne.
Sowy nie są tym czym się wydają.
Awatar użytkownika
cherry
nowy
nowy

Doradca finansowy?

Post autor: cherry » 20 lis 2016, o 18:52

Kala3 pisze: No to do dzieła... (z tacierzyństwem) a na poważnie to ja tez mam świadomość swojej śmiertelności i dlatego szukam jakiegoś dodatkowego zabezpieczania dla dzieci, chodzi mi o coś w rodzaju lokaty, polisy, coś na prawdę sensownego bo tyle tego na rynku jest.
No właśnie... Jak wybrać to co najlepsze i najbardziej opłacalne? Propozycji jest od cholery, w telewizji tez co chwile coś reklamują... Tylko trzeba sie na tym znać albo mieć właśnie mądrego doradcę, który podpowie którą lokate wybrać.
ODPOWIEDZ