Dziecko przy komputerze

CAFE to nie HYDEPARK. CAFE to rozmowy na poważne tematy - bez nabijania.
Awatar użytkownika
Lone
V.I.P
V.I.P

Re: Dziecko przy komputerze

Post autor: Lone » 17 gru 2015, o 11:24

Kika666 pisze:
PapieroweLove pisze:Spokojnie, ja uważam, że dziecko, które będzie się mocno ograniczać przed nowymi technologiami będzie miało w przyszłości ogromny problem. I uważam, że komputer jest wspaniałą zabawką i doskonałą pomocą naukową. Oglądamy filmy naukowe, symulacje, dużo czytamy, ale znajdujemy też czas na gry i bajki (także w różnych językach). Nie ma co dramatyzować.
;-) Moze rzeczywiscie nie robic dramatu , ale warto miec nad bezwolnym i nie znajacym
umiaru dzieckiem, kochajacym komputer od rana do ciemnej nocki jakas kontrole.
XXI wiek to wiek nowoczesnych technologii ktore poniekad ulatwiaja nam wszystkim zycie,ale powoduja tez pewien rodzaj ,,szalenstwa cokolwiek to znaczyc moze. ;-) Obrazek ;-)
No jeżeli mamy przytaczać skrajne przypadki, to możemy się tutaj rozkręcić, ale...
PapieroweLove pisze:Jasne, że nie należy pozwalać dziecku na siedzenie przy komputerze od rana do wieczora, ale takie przypadki uważam już za patologię, a o patologiach nie rozmawiamy :) Nie należy przesadzać w żadną stronę...
Więc właśnie. :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tattoomaster
nowy
nowy

Post autor: tattoomaster » 18 gru 2015, o 15:21

taka jest specyfika naszych czasów, oczywiście skrajności nigdy nie są dobre, ale pamiętam, że w moich czasach mnóstwo znajomych spędzało pół dnia przed TV. Komputer i tak jest o tyle lepszy, że w jakiś sposób zmusza do działania, a nie tylko do gapienia się w ekran jak zombie.
www.spam.pl - Szybko, Tanio, Skutecznie! Ściągnij klientów z Internetu!

Promowanie innych stron poza wyznaczonym do tego celu działem, również poprzez awatar, sygnaturę czy inne dane znajdujące się w profilu użytkownika, jest zabronione. // MagicalFire
Awatar użytkownika
dobrodziejka
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: dobrodziejka » 18 gru 2015, o 16:13

I TV i komputer w nadmiarze jest szkodliwy przyzwyczajeniem,ale o tym wiemy wszyscy,a i tak postępujemy wbrew temu,o czym wiemy doskonale. Taka ludzka natura, ale jeśli ta sprawa dotyczy dzieci- niestety tutaj trzeba działać, bo nie komputer,nie TV a ruch dla dzieci jest najważniejszy.
Im dłużej coś w sobie tłumisz, z tym większą siłą to kiedyś wybuchnie.
Awatar użytkownika
Gabrynia
nowy
nowy

Dziecko przy komputerze

Post autor: Gabrynia » 11 sty 2016, o 11:19

dziecko nie powinno siedzieć przy komputerach, laptopach jak jest bardzo małe, starszym należy dozować ten czas, tutaj taki fajny artykuł trochę naukowo objaśniający...http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwo ... uchow.html poczytajcie :)
Awatar użytkownika
dobrodziejka
Użytkownik
Użytkownik

Dziecko przy komputerze

Post autor: dobrodziejka » 17 sty 2016, o 13:26

Gabrynia pisze:dziecko nie powinno siedzieć przy komputerach, laptopach jak jest bardzo małe, starszym należy dozować ten czas, tutaj taki fajny artykuł trochę naukowo objaśniający...http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwo ... uchow.html poczytajcie :)

I w tym momencie całkowicie się z Tobą zgadzam.Kiedyś TV ani komputerów nie było i wszyscy żyli,a dzieci były zdrowsze,bo więcej przebywały na powietrzu. Ale to wina wyłącznie rodziców - dzisiaj dziecko ledwie skończy 5 lat już mu kupują komputer,bo co powiedzą inni,że ich nie stać??? To jest po prostu chora ambicja,nie wiem czemu służąca
Im dłużej coś w sobie tłumisz, z tym większą siłą to kiedyś wybuchnie.
Awatar użytkownika
Lone
V.I.P
V.I.P

Dziecko przy komputerze

Post autor: Lone » 10 lut 2016, o 16:31

dobrodziejka pisze:I w tym momencie całkowicie się z Tobą zgadzam.Kiedyś TV ani komputerów nie było i wszyscy żyli,a dzieci były zdrowsze,bo więcej przebywały na powietrzu. Ale to wina wyłącznie rodziców - dzisiaj dziecko ledwie skończy 5 lat już mu kupują komputer,bo co powiedzą inni,że ich nie stać??? To jest po prostu chora ambicja,nie wiem czemu służąca
Rozumiem, że masz jakieś dane potwierdzające to stwierdzenie?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lewiksa
nowy
nowy

Post autor: Lewiksa » 2 mar 2016, o 09:43

Nastały takie czasy, że dorośli siedzą przed telewizoram, a dzieci przed komputerami. Konsekwencje cały czas widać, dlatego że rozmowy między ludźmi się upłyca do minimum, a poza tym wszystko jest w domyśle, bo każdy coś czytał i słyszał.
Awatar użytkownika
agula
nowy
nowy

Post autor: agula » 4 mar 2016, o 09:23

ja już znałam chłopca jakieś 15 lat temu, który w tamtej chwili miał 5 lat i by uzależniony od gier tv i jego rodzice to wiedzieli, sami mu kupili grę i sami musieli go wyciągnąć z tego bagna
Awatar użytkownika
Angie
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Angie » 11 mar 2016, o 21:17

Moim zdaniem fajną sprawą jest dostęp dziecka do komputera a tym samym nauki z niego. Instalując odpowiednie programy można uchronić przed pewnymi zagrożeniami. Z cała pewnością powinna być jedną z kilku form nauczania i aktywności intelektualnej :)
Awatar użytkownika
astro
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: astro » 25 mar 2016, o 12:00

Myślę, że warto ograniczyć dziecku czas spędzany przed komputerem do maksimum 3 godzin. Dłuższe przebywanie może mieć niekorzystny wpływ na jego rozwój (zarówno umysłowy jak i emocjonalny).
Zamykam oczy, w tę ciszę znów próbuję wskoczyć
lillou
Użytkownik
Użytkownik

Dziecko przy komputerze

Post autor: lillou » 26 lip 2016, o 10:57

Nie macie obaw ze Wasze dzieci będą zagląday nie tam gdzie powinny? Mój młody to już potrafi mi połowę plików usunąć i ściągąć jakiś syf chociaż jeszcze pisać nie umie :D wystarczy chwilka mojej nieobecności i włączony komputer. Zastanawiam się jak go dobrze zabezpieczyć przed takimi pomysłami
Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Dziecko przy komputerze

Post autor: Hadassa » 26 lip 2016, o 15:57

Lillou mozesz zalozyc mu np osobne konto do wina i dac odpowiednie zabezpieczenia.

I tak jestem zdania ze dobrze jest dziecku ograniczyc dostep bo calkiem nie da rady zabronic
...bo w oczach tkwi siła duszy...
Awatar użytkownika
Klaraija
Użytkownik
Użytkownik

Dziecko przy komputerze

Post autor: Klaraija » 28 lip 2016, o 21:45

W dzisiejszych czasach nie uchronimy dzieci przed komputerem, ja jestem przeciwniczką tylko kupowania komputerów na komunie itp w wieku 7-8 lat dziecko spokojnie moze korzystać z komputera rodziców i ważne jest pilnowanie dziecka co przegląda i czy komputer służy mu do edukacji czy do głupot
Awatar użytkownika
Szalona Karina
nowy
nowy

Dziecko przy komputerze

Post autor: Szalona Karina » 29 lip 2016, o 07:48

Edukacyjne programy :) - przecież to jest tłumaczenie jak by dziecku dawać zapałki i mówić, ze służą tylko do układania na stole. Przed komputerem nie uchronimy dzieci, a jeśli uchronimy to zrobimy im krzywdę! Świat porusza się bardzo szybko do przodu i pociechy muszą być obyte z technologią jeśli nie mają byc kiedyś wykluczone. Co do posiadania przez dziecko komputera to tak, najlepiej aby korzystało z komputera rodziców albo miało ograniczone godziny korzystania z 'własnego'.
Awatar użytkownika
Klaraija
Użytkownik
Użytkownik

Dziecko przy komputerze

Post autor: Klaraija » 29 lip 2016, o 16:32

Edukacyjne programy to dobry pomysł w deszczowe dni ;) dziecko więcej sie nauczy jak rodzic zabierze je do lasu na wyprawę lub na rower :)
lillou
Użytkownik
Użytkownik

Dziecko przy komputerze

Post autor: lillou » 29 sie 2016, o 10:24

na pomysł osobnego konta wpadłam ;), ale i tak mi zrobił niezłe zamieszanie na dysku, coś tam oglądał i jak gdzieś poszłam na chwilę to oczywiście nie mogąc sobie bajki włączyć wciskał jak leci, wszedł na jakąś dziwną stronkę reklamową, tam coś naściągał i potem za nic tego z paska nie mogłam wywalić, ta kontrola która niby to jest z automatu dana na kompie to jednak niewiele daje, a wiadomo dziecka od technologii też nie ma sensu odłączać
Awatar użytkownika
Beata567
nowy
nowy

Dziecko przy komputerze

Post autor: Beata567 » 1 lis 2016, o 13:17

moje dziecko też uwielbia grać na komputerze i osobiście nie widzę w tym nic złego, gdyż nie pozwalam, aby przesiadywało przed nim dłużej, niż uważam że powinno, czyli godzinę dziennie. wiem, w co gra, ostatnio jego ulubionym zajęciem są gry z ulepszeniami i nie mam z tym problemu. gdybym mu tego zabroniła, czułby się gorszy od rówieśników.
Awatar użytkownika
Beata567
nowy
nowy

Dziecko przy komputerze

Post autor: Beata567 » 1 lis 2016, o 13:18

moje dziecko też uwielbia grać na komputerze i osobiście nie widzę w tym nic złego, gdyż nie pozwalam, aby przesiadywało przed nim dłużej, niż uważam że powinno, czyli godzinę dziennie. wiem, w co gra, ostatnio jego ulubionym zajęciem są gry z ulepszeniami i nie mam z tym problemu. gdybym mu tego zabroniła, czułby się gorszy od rówieśników.
Awatar użytkownika
redorange666
V.I.P
V.I.P

Dziecko przy komputerze

Post autor: redorange666 » 1 lis 2016, o 13:25

A moja córka zamiast siedzieć przed kompem jeździ na motocyklu minimum godzinę dziennie. Jakoś jej nie ciągnie bo woli spędzać czas na moto. Jak na nim nie jeździ to uczy się mechaniki w garażu czyli w nim dłubie. Jak na 11 lat i dziewczynkę to jest bardzo wysportowana, w porównaniu do jej rówieśników nie spędza całego czasu przed tv lub kompem a z tego będzie miała Znacznie więcej pożytku.
Sowy nie są tym czym się wydają.
Awatar użytkownika
Fajtula
były team
były team

Dziecko przy komputerze

Post autor: Fajtula » 1 lis 2016, o 20:09

redorange666, wzoruje się na tacie, hm? Skoro idzie w Twoje ślady, a nie mamy to być może oznacza, że ma do Ciebie większe zaufanie? Że jesteś jej bliższy :)

Wiele zależy od wychowania, od tego w jaki sposób zaprezentujemy dziecku rzeczywistość. Jeżeli w naszym przypadku ogranicza się ona do przeglądania ciekawostek w Internecie, to dziecko - czego byśmy mu nie proponowali - będzie w wolnym czasie szukał rozrywek takich jak my. Jeżeli nie przywiązujemy wagi do aktywności fizycznej i wyrabiania kondycji - dziecko także nie będzie o to dbało.
Oczywiście, nie jest powiedziane, że oboje rodziców musi się w czymś rozwijać, aby maluch ich naśladował. Tak jak wskazywał redorange, widać, że wystarczy rodzic, z którym dziecko ma lepszy kontakt. No i w grę wchodzą oczywiście predyspozycje. :)
ODPOWIEDZ