Zastępstwo dla papierosa

CAFE to nie HYDEPARK. CAFE to rozmowy na poważne tematy - bez nabijania.
Awatar użytkownika
Angie
Użytkownik
Użytkownik

Zastępstwo dla papierosa

Post autor: Angie » 11 mar 2016, o 21:09

Coolka pisze:Fajna ta stronka. Mają bardzo rozpisaną zakładkę metody i zaskoczyło mnie jak wiele ich jest. Dotarłam tez do zakładki SZKODLIWOŚĆ i jak poczytałam o biernym paleniu czyli tym przebywaniu z palaczami to trochę mnie to jednak poruszyło. Wiele osób w moim otoczeniu pali. Najczęściej mówię , ze mi to nie przeszkadza. A może powinnam mówić, ze tak nie jest. Że nie chce, żeby palili przy mnie.
Moim zdaniem bierne palenie jest nawet gorsze niż samo palenie niestety. Trzeba wyrażać niestety sprzeciw kiedy ktoś przy nas chce palić. W końcu chodzi o nasze zdrowie i komfort.

Awatar użytkownika
Lewiksa
nowy
nowy

Re: Zastępstwo dla papierosa

Post autor: Lewiksa » 15 mar 2016, o 12:48

Słusznie! Jednak nie należy również podchodzić do tego, jak do walki z epidemią - bo to naług. A zastępstwo dla papierosa, to pożyteczna sprawa o ile komuś jest łatwiej wyjść z nałogu.

Awatar użytkownika
astro
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: astro » 25 mar 2016, o 11:57

Mimo wszystko nie polecam palenia e-papierosów. Ostatnio tutaj http://artvocado.pl/czy-e-papieros-jest-szkodliwy/ znalazłam artykuł na ten temat. Warto wziąć te argumenty pod uwagę. Każdy papieros jest jednak papierosem, więc może należy się zastanowić nad rzuceniem nałogu?
Zamykam oczy, w tę ciszę znów próbuję wskoczyć

Awatar użytkownika
yelo
nowy
nowy

Post autor: yelo » 19 maja 2016, o 12:58

"Ich działanie polega na podgrzaniu specjalnego płynu z nikotyną i przekształceniu go w mgiełkę, którą wdycha użytkownik. W ten sposób palenie może być wolne od substancji smolistych i trujących, a e-palacz zaciąga się wyłącznie czystą nikotyną"

Źródło: www.jakrzucicpalenie.net

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Post autor: redorange666 » 29 maja 2016, o 17:39

Pale juz 3 rok e...jest to genialne rozwiązanie tak zdrowotne jak i finansowe. Moje wyniki wróciły do stanu jak nie paliłem w ogóle.
Czy jestem uzależniony...Oczywiście ze tak...tylko szkodliwość jest minimalna tak dla siebie jak i dla otoczenia.
Sowy nie są tym czym się wydają.

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Zastępstwo dla papierosa

Post autor: Fedorowicz » 11 lut 2017, o 10:16

Nikotyna leczy ?
Nikotyna może wywierać korzystny wpływ na pracę mózgu - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z King's College w Londynie. Ich odkrycie pomoże w poszukiwaniach leku hamującego postępy choroby Alzheimera. Badacze stwierdzili, że u szczurów nikotyna poprawia zdolności uczenia się i zapamiętywania.Chorobą, w której notuje się pozytywny wpływ palenia papierosów jest tez schizofrenia i wrzodziejące zapalenie jelita grubego. :)

Awatar użytkownika
Fajtula
były team
były team

Zastępstwo dla papierosa

Post autor: Fajtula » 14 lut 2017, o 00:09

Fedorowicz, palisz papierosy?

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Zastępstwo dla papierosa

Post autor: Fedorowicz » 17 lut 2017, o 05:16

Fajtula pisze: Fedorowicz, palisz papierosy?
Nie. Narkotyzowania się pod wszelką postacią unikam. Skłonności do narkotyków i alkoholu są cechą ras niższych, które zarażają nimi białą rasę, doprowadzając do jej ogłupienia i degeneracji. Pisałem tylko, że nikotyna odpowiednio dawkowana może być lekiem na niektóre choroby :)

ODPOWIEDZ