Zastępstwo dla papierosa

CAFE to nie HYDEPARK. CAFE to rozmowy na poważne tematy - bez nabijania.
Awatar użytkownika
Coolka
Zasłużeni
Zasłużeni

Zastępstwo dla papierosa

Post autor: Coolka » 10 wrz 2014, o 11:38

Fajna ta stronka. Mają bardzo rozpisaną zakładkę metody i zaskoczyło mnie jak wiele ich jest. Dotarłam tez do zakładki SZKODLIWOŚĆ i jak poczytałam o biernym paleniu czyli tym przebywaniu z palaczami to trochę mnie to jednak poruszyło. Wiele osób w moim otoczeniu pali. Najczęściej mówię , ze mi to nie przeszkadza. A może powinnam mówić, ze tak nie jest. Że nie chce, żeby palili przy mnie.
Idealnie nieidealna

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Użytkownik
Użytkownik

Re: Zastępstwo dla papierosa

Post autor: KarolowaOla » 15 wrz 2014, o 19:32

Ja się zastanawiam, jakie może być dobre zastępsto dla papierosa. Mój chłopak wykazał chęć rzucenia palenia. Gumy odpadaja, bo i tak siega po te fajki. E-papieros juz był i wcale nie pomógł. A odnośnie tej stronki, daj znać czy jest dobra? Sama może podrzucę ją chłopakowi aby poczytał.

Awatar użytkownika
Coolka
Zasłużeni
Zasłużeni

Post autor: Coolka » 19 wrz 2014, o 12:58

Jak dla mnie E-papieros to też metoda, która ma pozwolić całkowicie rzucić. Samo przestawienie się na nie to nie poradzenie sobie z nałogiem, ale jednak krok do przodu. Nawet najmniejsze kroki zbliżają przecież do celu.
Idealnie nieidealna

Awatar użytkownika
Elka_rnityna
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Elka_rnityna » 19 wrz 2014, o 13:00

Wiadomo że na każdego działa co innego :) jedni potrafią z dnia na dzień rzucić innym pomogą gumy , plastry , inhalatory albo e-papierosy. Osobiście żeby rzucić potrzebowałam dobrej motywacji właśnie w postaci tej strony oraz mojego chłopaka który wspiera mnie do tej pory w mojej małej walce z nałogiem. Jednym z głównym powodów rzucenia był okropny męczący kaszel , smród który czasem powodował że mój facet nie jadł nic cały dzień bo jak on rzekł "...nawdychałem się starczy mi.." i myśl hej… trujesz nie tylko siebie , jego ale i własną rodzinę i po co? obecnie nie palę już około 2 tygodni i sama nie wiem na co mi one były. Ani to smaczne... pieniędzy się wydawało masę a teraz dzięki temu zaoszczędziłam i dołożyłam się chłopakowi do nowej konsoli :D z której razem będziemy korzystać!

Awatar użytkownika
KarolowaOla
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: KarolowaOla » 23 wrz 2014, o 15:51

Elka_rnityna ooo dobry pomysł :P może zachęcę go do rzucenia mówiąc o tym, że za kase z papierosów może spełnić swoją zachciankę :) Mówi się, że jak jest kij to musi być też marchewka. Myślę że będzie mu łatwiej rzucić palenie i skupić się na celu zamiast marudzić np. Lepsza kondycja i zdrowie powinno być największą zachętą ale od czegoś trzeba zacząć. Na stronę już zaglądał, nie przyznał się ale widziałam :)

Awatar użytkownika
sharon
V.I.P
V.I.P

Zastępstwo dla papierosa

Post autor: sharon » 23 wrz 2014, o 18:48

Również jestem przeciwna paleniu kobiet w ciąży lub przy dziecku!!! O tej mieszance ziół i tytoniu słyszałam już kiedyś.. alternatywa dobra, ale pewnie nie na dłuższą mete bo nie kazdy ma taką dużą cierpliwość aby kręcić non stop skręty :D

Jestem palaczką i jakoś rok temu zainwestowałam sobie w e-papierosa. Czy pomaga? trudno stwierdzić. Po zaciągnieciu się "normalnym" papierosem mam wrazenie, że zaraz płuca wypluję. Co nie zmienia faktu, że przy większej imprezie lub zwiększonym stresie nie zapalę sobie normalnej fajki :mrgreen:
Aktualnie palę e o mocy 12. Najwazniejsze jest jednak to, że nie śmierdzę, mogę palić gdzie mi się podoba [chociaz zauważyłam już w niektórych sklepach zakaz palenia "e"], mozna zaoszczędzić pieniążki tylko jedna wada jest taka, że... to jest tak smaczne, że najchętniej bym tego z buzi nie wyjmowała!!! a szczególnie wanilia, banan lub karmel :mrgreen: a tak nie mam żadnych zastrzeżeń :)
Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Awatar użytkownika
herbal
nowy
nowy

Post autor: herbal » 24 wrz 2014, o 10:54

Z tego co słyszałem to nawet jak zamienisz papieros na gumy z nikotyną to uzależnisz się od tych gum ;)

Najlepiej w ogóle to wszystko rzucić.

Awatar użytkownika
Elka_rnityna
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Elka_rnityna » 24 wrz 2014, o 11:00

Wszystko co pomaga nam rzucić papierosy ma w sobie nikotynę :) dlatego bo większość osób jakby od razu odstawiła nie wytrzymałaby nawet 2-3 dni bez. A lepiej jest powoli ograniczać i radzić sobie z nałogiem aż w końcu się go rzuci.

Awatar użytkownika
indreya
nowy
nowy

Post autor: indreya » 7 mar 2015, o 16:49

Każda alternatywa dla papierosa jest po prostu uzależnieniem zastępczym.

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Post autor: Kika666 » 8 mar 2015, o 20:45

indreya pisze:Każda alternatywa dla papierosa jest po prostu uzależnieniem zastępczym.
;-) Tak niestety jest, tylko trudno to zrozumiec tym ktorzy pala, bo
akuratnie oni tak nie uwazaja. ;-)

Awatar użytkownika
Drago
nowy
nowy

Post autor: Drago » 22 kwie 2015, o 12:59

Ja palę e-papierosy od roku (Tabaque konkretnie) i do analogów już na pewno nie wrócę. Mam lepszą kondycję, bielsze zęby itd. Poza tym liquidy są tańsze :) Wiadomo że najlepiej nie palić ale to nie takie proste, kto próbował rzucić ten wie.

Awatar użytkownika
michiz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: michiz » 6 maja 2015, o 20:56

u mnie w rzuceniu pomogło jedzenie goździków teraz co pomyślę o nim to aż mi nie dobrze :) także można rzucić bez zastępstw w postaci e-papierosa

Awatar użytkownika
Kika666
V.I.P
V.I.P

Post autor: Kika666 » 11 sie 2015, o 23:23

michiz pisze:u mnie w rzuceniu pomogło jedzenie goździków teraz co pomyślę o nim to aż mi nie dobrze :) także można rzucić bez zastępstw w postaci e-papierosa
;-) Rozumiem , ze chodzi o zucie gozdzikow a nie ich jedzenie. :eek:
Czy tak? ;-)

Awatar użytkownika
morsko
nowy
nowy

Zastępstwo dla papierosa

Post autor: morsko » 14 paź 2015, o 15:34

Sporo moich znajomych skręca/ło papierosy własnoręcznie - jak mówili, zdrowiej i taniej. Ale o mieszankach z ziołami nie słyszałam, będę musiała podpytać palaczy :)

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Post autor: redorange666 » 19 paź 2015, o 17:55

Wclae nie jest zdrowiej skręcać... nadal mamy substancje smoliste któe powodują raka... ale faktycznie jest taniej.
Sowy nie są tym czym się wydają.

Awatar użytkownika
PapieroweLove
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: PapieroweLove » 14 gru 2015, o 12:25

Mojej koleżance pomogły słone paluszki. Serio :) Jak miała ochotę na papierosa, to wyciągała całą paczkę i wcinała :) Rzuciła dwa tygodnie :)

Awatar użytkownika
summerrum
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: summerrum » 2 lut 2016, o 11:20

Serio? Muszę to mojemu koledze powiedzieć ;)

mazi88
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: mazi88 » 23 lut 2016, o 15:12

moja dziewczyna kupiła sobie efajke - Vypa. Zmienia tylko wkłady. Wygląd urządzenia jej się podoba. A mi się podoba że nie ma tego zapachu dymu tytoniowego w pomieszczeniu.

Awatar użytkownika
EuzebiuszSmolinski
nowy
nowy

Post autor: EuzebiuszSmolinski » 29 lut 2016, o 09:44

a pewnie jeszcze bardziej szkodliwe jak papieros

Awatar użytkownika
nowicka
nowy
nowy

Zastępstwo dla papierosa

Post autor: nowicka » 8 mar 2016, o 10:04

alternatywa dla papierosa, hm... jabłko, guma do żucia... na pewno nie kolejny papieros i nic kalorycznego :D

ODPOWIEDZ