Jak dbacie o oczy

Masz problemy ze zdrowiem? A może chcesz komuś doradzić? Jeśli tak, zapraszamy do tego działu.
Awatar użytkownika
KarolowaOla
Użytkownik
Użytkownik

Jak dbacie o oczy

Post autor: KarolowaOla » 24 lut 2017, o 15:22

Dziewczyny, bardzo bym chciała zadbać o wzrok. Okulary już mam, u okulisty byłam, zaopatrzyłam się nawet w krople. Jednak to zmęczenie i tak jest wieczorami, a niestety dużo czasu spędzam przed komputerem. Czy to w pracy czy w domu. Czy można się jakoś wspomóc od środka? W sumie to nawet nie wiem czy coś takiego jest, dlaczego pytam. Wy coś brałyście?
Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Jak dbacie o oczy

Post autor: Hadassa » 25 lut 2017, o 12:34

Czerwone warzywa chyba najlepsze no i marchewka...
A przede wszystkim naturalnie
...bo w oczach tkwi siła duszy...
Awatar użytkownika
Fajtula
były team
były team

Jak dbacie o oczy

Post autor: Fajtula » 25 lut 2017, o 20:27

Hadassa pisze: A przede wszystkim naturalnie
A skoro naturalnie to sen. Możesz robić sobie drzemki energetyczne po 15 minut, 30 minut, maks godzinę. Jeżeli potrzebujesz "na szybko się wyspać" wystarczy jedna faza, tj. 3 godziny. Po dwóch fazach (6 godzin) wiadomo, więcej się ogarnia. Po trzech to już nawet nie wspomnę. Oczy przez sen nawet półprzymknięte odpoczywają.

No i najważniejsze, jednak upierać się będę przy redukcji aktywności w kontakcie z ekranem. Wystarczy zaobserwować, na co ile czasu nam schodzi i próbować na rozrywce i czynnościach ewidentnie niepotrzebnych w interakcji z kompem trochę przyoszczędzić.
Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Jak dbacie o oczy

Post autor: Hadassa » 25 lut 2017, o 23:53

No i sa .. cwiczenia na oczy..
Dobrze tez co jakis czas i oderwac wzrok od komputera i spojzec gdzies dalej. Najlepiej ba cos zielonego
...bo w oczach tkwi siła duszy...
Awatar użytkownika
Hexa
V.I.P
V.I.P

Jak dbacie o oczy

Post autor: Hexa » 27 lut 2017, o 15:17

Ja jadam jeszcze rodzynki.Mają dobry wpływ na oczy ;)
Robie okłady z ogórka i hydrożelowych płatków.Dodatkowo zakładam opaskę na oczy do snu...wtedy wypoczywają bardziej ^^
~ Słodkie życie...słono kosztuje~
Awatar użytkownika
KarolowaOla
Użytkownik
Użytkownik

Jak dbacie o oczy

Post autor: KarolowaOla » 8 mar 2017, o 12:53

Też myślałam o nakładkach żelowych na oczy :D tylko obawiam się, ze dadzą mi ukojenie na chwile. A czy ktoś słyszał o lutezanie? Koleżanka bierze w pracy. Mówi, że jest lepiej, mniej łzawią nawet od słońca. Teraz jak słońce wyszło u mnie to mega problem. Jakbym nagle miała problem ze światłem. Warzyw i tak dużo jem, dieta przede wszystkim!
lillou
Użytkownik
Użytkownik

Jak dbacie o oczy

Post autor: lillou » 23 mar 2017, o 21:57

możesz sobie jakieś krople kupić, ja używam hialeye 0,4 teraz, fajne są i szybko pomagają, na pieczenie oczu są super. Kiedyś mi okulistka też poradzila wieczorem przed snem robić sobie masaż oczu, płatek kosmetyczny namocyzć w ciepłej wodzie i nim masować zamknięte powieki przez parę minu, niestety zabrakło mi cierpliwości ale to podobno miąło pomóc :D a na oczy tez dobre sa bataty i jagody
Awatar użytkownika
Wędrowniczka3
Użytkownik
Użytkownik

Jak dbacie o oczy

Post autor: Wędrowniczka3 » 22 lis 2017, o 12:55

Marchew jest dobra na wzrok:) dziewczyny a gdzie chodzicie do okulisty znacie jakiegoś dobrego we Wrocławiu?
sami
Użytkownik
Użytkownik

Jak dbacie o oczy

Post autor: sami » 21 sty 2018, o 16:35

To zależy. Ja po prostu korzystam z kropli do oczu rano i wieczorem. Ja korzystam też z soczewek kontaktowych tylko od zaufanych firm, aktualnie korzystam z usługi http://acuvue.pl/ - naprawdę bardzo fajnie się sprawdzają. Marchew też jest dobra, ale nie jest jedynym rozwiązaniem :)
ODPOWIEDZ