Empatia

W tym dziale można dowiedzieć się, co nam w głowach siedzi.
Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Empatia

Post autor: Fedorowicz » 6 maja 2017, o 04:45

skoen pisze: No ja tak tego nie widzę, bo moim zdaniem, są różni ludzie okazujący empatię. Empatyczny może być bogacz i biedny, chory i zdrowy, szczęśliwy i nieszczęśliwy, itd.
To zależy od człowieka... a może ja po prostu nie umiem zauważać zła w ludziach i dlatego zbyt często jestem wykorzystywana, oszukiwana, okłamywana...
A przypominasz może sobie przypowieść o Bogaczu i Łazarzu ? Empatyczny Bogacz występuje tak często jak kobieta z brodą lub zęby u kurczaka.. :)

Tags:
Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Empatia

Post autor: skoen » 6 maja 2017, o 11:52

To tylko jeden przykład o braku empatii bogacza ale nie oznacza to, że każdy bogacz nie posiada empatii.
Jestem kim jestem i nic ani nikt tego nie zmieni
Skoen
Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Empatia

Post autor: Fedorowicz » 6 maja 2017, o 13:29

skoen pisze: To tylko jeden przykład o braku empatii bogacza ale nie oznacza to, że każdy bogacz nie posiada empatii.
A znasz jakiegoś, który ją posiada ? :)
Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Empatia

Post autor: skoen » 6 maja 2017, o 14:15

Znam i to są Ci, co mają i umieją się dzielić. :)
Skoen
Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Empatia

Post autor: Fedorowicz » 7 maja 2017, o 05:41

skoen pisze: Znam i to są Ci, co mają i umieją się dzielić. :)
Właśnie o to chodzi, aby przekroczyć swój egoizm i umieć się z innymi podzielić. Niestety, w wilczym polskim kapitalizmie nieczęsto można spotkać takie osoby. Wyzysk zatrudnionych i chciwość prywaciarzy których popierają liberalni politycy nie zna granic. Aby się wzbogacić, prywaciarz polski rozszerza czas pracy i zakres obowiązków, nie płaci ubezpieczenia zatrudniając na czarno i dziko, stosuje mobbing i okrada z wynagrodzenia :

" Zarabiam 1300 zł na rękę, do tego dochodzą napiwki, jakieś 500 zł miesięcznie. I choć nie jest mi łatwo, to bez tych napiwków byłoby tragicznie — mówi Karolina, 27-letnia kelnerka. — Mieszkam na stancji, za pokój płacę 500 zł miesięcznie. Gdybym chciała wziąć kredyt, to jestem bez szans — dodaje."

"Dostaję ponad 1500 zł na rękę. To nie jest spełnienie moich marzeń — ironizuje 31-letnia Marlena, pracownik biurowy. — Żeby czuć się bezpiecznie, mając na głowie kredyt i opłaty za czynsz, musiałabym zarabiać minimum 3500 zł. A tak żyję od pierwszego do pierwszego.
— Nikt nie chcę pracować na kasie za minimalną krajową, ale kiedy nie ma innego wyjścia, po prostu bierze się każdą pracę — twierdzi 35-letnia Joanna, sprzedawczyni. Zarabia 1450 zł miesięcznie."

"Każdy chciałby zarabiać po kilka tysięcy, ale to nierealne. Maksymalnie 2000 zł na początek to chyba szczyt marzeń — przypuszcza Marek, student leśnictwa."

Czy warto pracować w Polsce, skoro nie da się przeżyć godnie za wypłatę ?
Awatar użytkownika
skoen
Użytkownik
Użytkownik

Empatia

Post autor: skoen » 7 maja 2017, o 10:25

Dam Ci dobrą radę, nie skupiaj się na tych złych ludziach, no którzy przynajmniej w Twoich oczach są źli, tylko szukaj tych dobrych. W końcu trafisz, jestem tego pewna i tego Ci życzę :głaszcze:
Skoen
Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Empatia

Post autor: Fedorowicz » 7 maja 2017, o 18:34

skoen pisze: Dam Ci dobrą radę, nie skupiaj się na tych złych ludziach, no którzy przynajmniej w Twoich oczach są źli, tylko szukaj tych dobrych. W końcu trafisz, jestem tego pewna i tego Ci życzę :głaszcze:
Bardzo Ci dziękuję i myślę, że Ty jesteś taką dobrą osobą. Pozdrawiam serdecznie ! :głaszcze:
ODPOWIEDZ