Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Receptą są interwały!

O czym myślą faceci, bez czego nie potrafią żyć.
Awatar użytkownika
karkius
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: karkius » 19 kwie 2012, o 11:51

Intensywny, ale krótki trening wyładowuje resztki energii, dziewięciokrotnie zwiększa spalanie kalorii i wyraźnie poprawia kondycję. W skrócie jest świetnym sposobem na doszlifowanie formy.

Aby móc wykonać trening oparty o interwały konieczna jest bieżna. Co więcej, samo ćwiczenie można zrealizować na dwa sposoby. W pierwszym bieg z maksymalną prędkością powinien trwać od 15 do 30 sekund i musi być przeplatany dwuminutowym okresem odpoczynku.

Regenerowanie sił może przyjąć formę tempa spacerowego lub truchtu - informuje Jeff Bayer na łamach Askmen.com. Aby nie sforsować organizmu, najlepiej jest wykonać od 6 do 10 interwałów.

W alternatywnej metodzie intensywny bieg powinien trwać od 45 do 90 sekund. W jego trakcie nie można jednak wykorzystywać maksimum sił. Optymalny odpoczynek musi zająć od jednej do dwóch minut. Ponieważ w tym przypadku wysiłek jest bardziej skondensowany, najlepiej wykonać od 5 do 8 interwałów. Bez względu na sposób ćwiczenia należy pamiętać o pięciominutowej rozgrzewce, czasie na schłodzenie mięśni i dużym zapasie wody.

Interwały zapewniają bardzo intensywny wysiłek, który wyczerpuje organizm. W efekcie trening ten można stosować maksymalnie 3 razy w tygodniu. Optymalnie, aby był wykonywany w dni wolne od pozostałych rodzajów aktywności fizycznej.

Co o tym sądzicie ?
Zdaje to egzamin ?
Mogę wszystko !! Nic nie muszę.

IDĘ DO PRZODU Z PODNIESIONĄ GŁOWĄ
Awatar użytkownika
Roszpunka
Użytkownik
Użytkownik

Re: Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Receptą są interwały!

Post autor: Roszpunka » 19 kwie 2012, o 13:46

Nigdy nie próbowałam. Nie mam problemów z nadwagą.
Awatar użytkownika
Sloth
Użytkownik
Użytkownik

Re: Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Receptą są interwały!

Post autor: Sloth » 25 kwie 2012, o 22:16

Roszpunka, gratulacje postu!
O interwałach dużo czytałem i z tego co wiem, nie dotyczą tylko biegania a np również pływania ;)
Interwały są jak najbardziej ok, ale trzeba naprawdę dobrze się rozgrzać. Nagły sprint może nieźle pouszkadzać nasze mięśnie. No i jest na podszlifowanie formy, a nie na jej wypracowanie bo osoba która nigdy nie biegała po pierwszym interwale się zniechęci bo zakwasy będą i to niemałe ;)
Awatar użytkownika
Mocedo
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Mocedo » 17 paź 2017, o 14:54

a ilości interwałów i ich długość nie powinna być uzależniona od wieku, formy i wagi ? No bo nie każdy nowicjusz da radę zrobić pełen trening 1 dnia, tak mi się wydaje przynajmniej. A tak poza tym to w czym najlepiej ćwiczyć ? Są jakieś ciuchy przystosowane do tego rodzaju ćwiczeń ?
Awatar użytkownika
Gulacz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Gulacz » 17 paź 2017, o 15:05

Cóż ja spotkałem się z opinią, że każdy trening najlepiej skonsultować z doświadczonym trenerem żeby się nie uszkodzić. I tak jak mówi Sloth interwały mogą zniechęcić swoimi następstwami.
Co do ciuchów to chyba najlepiej ubiór termoaktywny żeby nie czuć potu. Przynajmniej ja z takiego korzystam podczas treningów.
"When does telling the truth ever help anybody?"
Efraim Diveroli
Awatar użytkownika
myszuk
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: myszuk » 20 paź 2017, o 12:19

Gulacz pisze: Cóż ja spotkałem się z opinią, że każdy trening najlepiej skonsultować z doświadczonym trenerem żeby się nie uszkodzić. I tak jak mówi Sloth interwały mogą zniechęcić swoimi następstwami.
Co do ciuchów to chyba najlepiej ubiór termoaktywny żeby nie czuć potu. Przynajmniej ja z takiego korzystam podczas treningów.
masz jakąś sprawdzoną firmę co do odzieży termo ?
Awatar użytkownika
Gulacz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Gulacz » 15 lis 2017, o 14:18

myszuk pisze:
20 paź 2017, o 12:19
Zależy jaki masz budżet. UnderArmour to mój faworyt. Równie dobra odzież to fjord nansen czy spaio. A jak chodzi o spodnie to z taktycznych biore od pentagona
Efraim Diveroli
Awatar użytkownika
Mocedo
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Mocedo » 16 lis 2017, o 12:24

Gulacz pisze:
15 lis 2017, o 14:18
Zależy jaki masz budżet. UnderArmour to mój faworyt. Równie dobra odzież to fjord nansen czy spaio. A jak chodzi o spodnie to z taktycznych biore od pentagona
Under Armour to już dosyć wysoka półka cenowa, nie dla każdego :P kiedys widziałam koszulkę termo z supermenem, ale 200 zł to odrobinkę za dużo jak na studencki budżet :P
myszuk pisze:
20 paź 2017, o 12:19
Ja uzywam Fjorda Nansena , ale mój facet jest zakochany np w surge polonia , szczególnie w tej Mech Grafen :D

A tak trochę zmieniając temat, to myśleliście już o prezentach na święta? jak myślicie, lepiej postawić na książki survivalowe [dla miłośnika] czy lepiej cos praktycznego jak zestaw kubek+buff ??
Awatar użytkownika
Gulacz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Gulacz » 16 lis 2017, o 19:52

Mocedo pisze:
16 lis 2017, o 12:24
Under Armour to już dosyć wysoka półka cenowa, nie dla każdego :P kiedys widziałam koszulkę termo z supermenem, ale 200 zł to odrobinkę za dużo jak na studencki budżet :P
No faktycznie dosc sporo pieniedzy jak za koszulke, ale sa tez tansze. Poszukaj na militariach, bo czesto robia przeceny
Mocedo pisze:
a uzywam Fjorda Nansena , ale mój facet jest zakochany np w surge polonia , szczególnie w tej Mech Grafen :D
Jak ta koszulka wyglada? Jakos nie kojarze nazwy
Mocedo pisze:
A tak trochę zmieniając temat, to myśleliście już o prezentach na święta? jak myślicie, lepiej postawić na książki survivalowe [dla miłośnika] czy lepiej cos praktycznego jak zestaw kubek+buff ??
Taki zestaw wyjdzie ci pewnie za jakies 300zł wiec moze jakis bajer survivalowy, albo kompas?
Efraim Diveroli
Awatar użytkownika
myszuk
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: myszuk » 3 gru 2017, o 11:57

Gulacz pisze:
16 lis 2017, o 19:52
No faktycznie dosc sporo pieniedzy jak za koszulke, ale sa tez tansze. Poszukaj na militariach, bo czesto robia przeceny
dokładnie na letniej wyprzedaż udało mi się tą koszulkę kupić za mniej niż 200 zł więc warto zaglądać a że teraz niedługo będzie znowu pewnie wyprzedać to może akurat się uda

Gulacz pisze:
Jak ta koszulka wyglada? Jakos nie kojarze nazwy
militaria.pl/surge_polonia/koszulka_termoaktywna_surge_polonia_mech_grafen_d_r_p45116.xml chyba o tą chodzi :P

Gulacz pisze:
Taki zestaw wyjdzie ci pewnie za jakies 300zł wiec moze jakis bajer survivalowy, albo kompas?
czy ja wiem widziałam taki zestaw za 200 zł wiec nie ma takiej tragicznej ceny
Awatar użytkownika
Polinka
nowy
nowy

Post autor: Polinka » 5 gru 2017, o 14:09

Ja kilogramy zrzucalam cwiczeniami fitness i cardio oraz dieta oparta na blonniku http://vitispharma.pl/glukomannan-zdrow ... ny-blonnik on pomogl mi regularnie jesc i nie podjadac bo nie czulam glodu.. Z efektow jestem bardzo zadowolona
Awatar użytkownika
Bajtelek
nowy
nowy

Post autor: Bajtelek » 5 gru 2017, o 22:58

interwaly sa super ale dzialaja tylko polaczone z odpowiednia dieta... trzeba tylko uwazac by nie zmieniac nawykow zywieniowych z dnia na dzien bo inaczej bedzie potrzebny dicopeg 10g by zwalczyc zaparcia
Awatar użytkownika
Mocedo
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Mocedo » 10 gru 2017, o 17:59

myszuk pisze:
3 gru 2017, o 11:57
dokładnie na letniej wyprzedaż udało mi się tą koszulkę kupić za mniej niż 200 zł więc warto zaglądać a że teraz niedługo będzie znowu pewnie wyprzedać to może akurat się uda
Hm, może faktycznie czas zacząć częsciej odwiedzać militaria :D Super by było gdyby ta koszulka weszła na promocje:P a wiecie może jak z praniem takich koszulek ? wymagają jakiś specjalnych detergentów ?
myszuk pisze:
[...] chyba o tą chodzi :P
Tak, dokładnie o taki wzór mi chodziło :D W ogóle dopiero teraz doczytałam,że ta koszulka ma Odblaskowego Orła na piersi i
Odblaskowa flagę na karku , extra nie ? :D
myszuk pisze:
czy ja wiem widziałam taki zestaw za 200 zł wiec nie ma takiej tragicznej ceny
Oo, a podzielisz się informacją gdzie za 200 widziałaś taki zestaw ? Bo ja niestety same droższe znalazłam ;/
Awatar użytkownika
forbidden
nowy
nowy

Post autor: forbidden » 18 gru 2017, o 09:45

Mocedo pisze:
10 gru 2017, o 17:59
Hm, może faktycznie czas zacząć częsciej odwiedzać militaria :D Super by było gdyby ta koszulka weszła na promocje:P a wiecie może jak z praniem takich koszulek ? wymagają jakiś specjalnych detergentów ?
nie no co Ty - pierzesz to normalnie z innymi ciuchami tylko patrz na informacje na metce
Mocedo pisze:
Tak, dokładnie o taki wzór mi chodziło :D W ogóle dopiero teraz doczytałam,że ta koszulka ma Odblaskowego Orła na piersi i
Odblaskowa flagę na karku , extra nie ? :D
ja osobiście wolę proste wzory niewybajerowane ale trzeba przyznać, że wygląda to super
Mocedo pisze:
Oo, a podzielisz się informacją gdzie za 200 widziałaś taki zestaw ? Bo ja niestety same droższe znalazłam
ja parę dni temu na militaria. pl widziałam coś takiego
Awatar użytkownika
Gulacz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Gulacz » 21 gru 2017, o 18:16

forbidden pisze:
18 gru 2017, o 09:45
ja osobiście wolę proste wzory niewybajerowane ale trzeba przyznać, że wygląda to super
Ja chyba też jednak wolę bez takich udziwnień, chociaż bajer ciekawy. Kupiłem sobie pod choinkę zestaw helikona na zimowe aktywności specjalnie militaria.pl/helikon/bielizna_termoaktywna_helikon_us_lvl_1_black_-_komplet_kp-un1-po-01_p84275.xml
Mocedo pisze:
Oo, a podzielisz się informacją gdzie za 200 widziałaś taki zestaw ? Bo ja niestety same droższe znalazłam
Tutaj masz za 180zł militaria.pl/contigo/kubek_termiczny_contigo_west_loop_0,47l_blackmatt_chusta_buff_thermonet_-_zestaw_p91401.xml
Mocedo pisze:
Nic extra nie wymaga. Do pralki i pierzesz. W militariach znajdziesz na prawdę dużo rzeczy. Nawet noże kuchenne mają :D książki też są. Dla każdego coś się znajdzie :)
Efraim Diveroli
Awatar użytkownika
Mocedo
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Mocedo » 7 sty 2018, o 09:16

Gulacz pisze:
21 gru 2017, o 18:16
Ja chyba też jednak wolę bez takich udziwnień, chociaż bajer ciekawy. Kupiłem sobie pod choinkę zestaw helikona na zimowe aktywności specjalnie militaria.pl/helikon/bielizna_termoaktywna_helikon_us_lvl_1_black_-_komplet_kp-un1-po-01_p84275.xml
I jak się sprawdza ten zestaw? Czy zamawiałes może rozmiar mniejszy ? Bo przecież Helikon często ma zawyżoną rozmiarówkę, i zastanawiam się czy w przypadku tego termo to również się sprawdza?
Gulacz pisze:
Tutaj masz za 180zł militaria.pl/contigo/kubek_termiczny_contigo_west_loop_0,47l_blackmatt_chusta_buff_thermonet_-_zestaw_p91401.xml
O , dzięki ;D chyba zamówię sobie ten kubek. Mieliście go może okazję już używać? Nie przecieka?
Gulacz pisze:
Nic extra nie wymaga. Do pralki i pierzesz. W militariach znajdziesz na prawdę dużo rzeczy. Nawet noże kuchenne mają :D książki też są. Dla każdego coś się znajdzie
Zaintrygowałeś mnie tymi książkami, więc sprawdziłam i znalazłam to cudo [ już zamówione :D ] --> militaria.
pl/pascal/ksiazka_kuchnia_survivalowa_bez_ekwipunku_gotowanie_w_terenie_cz_1_-_artur_bokla,_katarzyna_mikulska_p88648.xml
Awatar użytkownika
forbidden
nowy
nowy

Post autor: forbidden » 7 sty 2018, o 18:29

Mocedo pisze:
7 sty 2018, o 09:16
I jak się sprawdza ten zestaw? Czy zamawiałes może rozmiar mniejszy ? Bo przecież Helikon często ma zawyżoną rozmiarówkę, i zastanawiam się czy w przypadku tego termo to również się sprawdza?
wystarczy się pomierzyć. Wymiary na pewno podają dobre
Mocedo pisze:
7 sty 2018, o 09:16
O , dzięki ;D chyba zamówię sobie ten kubek. Mieliście go może okazję już używać? Nie przecieka?
z tego nie ale miałam kiedyś kubek termiczny contigo i był bardzo bardzo dobry. Niestety go zgubiłam
Gulacz pisze:
Bardzo fajny, sprawdziłeś już? Jak się spisuje?
Awatar użytkownika
MrMarcelina
nowy
nowy

Post autor: MrMarcelina » 12 lut 2018, o 10:00

Interwały są bardzo skuteczne, jednak poza ćwiczeniami trzeba pamiętać, że dieta też jest bardzo istotna. W sumie jedno bez drugiego nie da tak dobrych efektów jak połączenie diety i ćwiczeń. Jeśli mamy problemy z chudnięciem warto też pomyśleć o odpowiedniej suplementacji. Niektórym utrata wagi nie idzie tak łatwo nawet przez ich genetykę. Warto poczytać opinie osób, które już testowały działanie spalaczy tłuszczów na sobie: http://forum.jestemfit.pl/chce-schudnac ... laczu.html i mogą podzielić się swoim zdaniem i tym jak wyglądało to w praktyce.
ODPOWIEDZ