Uzależnienie od for

Bez czego nasi użytkownicy nie potrafią żyć.
Awatar użytkownika
Wizzy
Użytkownik
Użytkownik

Uzależnienie od for

Post autor: Wizzy » 2 maja 2010, o 13:09

Czujecie pewne uzależnienie np. od Scypiona, bądź innego forum ?
Czym ono się przejawia ?
Kiedy zauważyliście ów uzależnienie ?
A może takie uzależnienie nie istnieje ?

Awatar użytkownika
rebellious angel
Użytkownik
Użytkownik

Re: Uzależnienie od for

Post autor: rebellious angel » 2 maja 2010, o 14:04

Jestem uzależniona od paru for.
Jak mi się spodoba jakieś forum to zaglądam tam coraz częściej, aż w końcu przywiązuje się do ludzi, którzy przebywają na nim.
wehikuł czasu to byłby cud

Awatar użytkownika
Wizzy
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Wizzy » 2 maja 2010, o 14:19

Ja osobiście nawet nie rejestruję się na forum, które nie podoba mi się wizualnie.
Teoretycznie na forum najważniejsza jest treść, ale dla mnie nie.

Awatar użytkownika
Cncll
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cncll » 2 maja 2010, o 16:25

Wizzy pisze:Teoretycznie na forum najważniejsza jest treść, ale dla mnie nie.
Też tak mam.

Od scypiona chyba uzależniona już teraz nie jestem... ale taki okres, owszem, był. Czym się przejawia? To proste. Wchodzisz na internet i pierwsza strona, którą włączasz to właśnie scypion. A potem przez cały dzień odświeżasz stronę główną co 5 minut.

Teraz jestem uzależniona od vitalii. Jakoś tak mnie wzięło przy okazji zdrowego trybu życia... To jest już u mnie na początku dziennym i aż mnie nieraz palec od odświeżania boli. To nienormalne :mrgreen:
Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to. :woot:

Awatar użytkownika
Wizzy
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Wizzy » 2 maja 2010, o 16:44

Cncll, a właśnie wchodzę w coś podobnego na Scypionie :hyhy:

Awatar użytkownika
matra
były team
były team

Post autor: matra » 2 maja 2010, o 17:03

Czy klikanie w odświeżanie co chwila jest uzależnieniem? Chyba nie tak do końca.. Imo to raczej bardziej nuda. Uzależnienie to raczej wtedy, kiedy nie chce nam się wychodzić z domu, bo coś się dzieje na forum, wolimy rozmawiać z ludzmi z for za pomocą postów czy SB zamiast spotkać się z 'prawdziwymi' ludźmi, kiedy internetowe kontakty są dla nas ważniejsze.
Ja też pierwsze co robię po włączeniu komputera to sprawdzanie for, na których się udzielam, ale to z czystej ciekawości, bo bardziej interesuje mnie co się dzieje na forum niż np na mojej poczcie czy facebooku i innych takich, ale uzależnieniem bym tego nie nazwała. Może bardziej przywiązaniem.

Awatar użytkownika
Jendrju
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Jendrju » 3 maja 2010, o 06:57

Wizzy pisze:Czujecie pewne uzależnienie np. od Scypiona, bądź innego forum ?
Lubię pisać na forach i można by się zastanawiać czy jestem uzależniony od pisania na forach w ogóle, ale na pewno nie jestem uzależniony od pisania na jakimś konkretnym forum, bo jak niejedno to drugie. Jak jakieś forum się psuje to nie ma tragedii i się idzie na inne.

Awatar użytkownika
Wizzy
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Wizzy » 3 maja 2010, o 08:12

matra hmm.. ale czy przywiązać da się w przeciągu 2 dni ?
Wątpię. Nazwałbym to raczej (jak już wspomniał Jendrju) uzależnieniem ogólnie od for.

Awatar użytkownika
matra
były team
były team

Post autor: matra » 3 maja 2010, o 08:26

Może i się da, nie wiem. Ale jeżeli po dwóch dniach siedzenia na danym forum siedzi się i co chwila odświeża stronę to imo to raczej nudy. No chyba, że ktoś siedzi na kilku-kilkunastu forach i wszystko co się na nich dzieje traktuje się na poważnie, ale wtedy to już chyba należy sobie odciąć kabel od internetu i przypomnieć sobie jak wyglądają promienie słońca na żywo ...

Awatar użytkownika
rebellious angel
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: rebellious angel » 3 maja 2010, o 09:08

Pamiętam, że kiedyś jakieś forum na którym już 'trochę' byłam padło. Było mi strasznie źle z tego powodu. Oczywiście po 2 dniach nawet nie myślałam o tym forum, bo przecież były inne fora na których też miałam konto.

Awatar użytkownika
kotkapsotka
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kotkapsotka » 3 maja 2010, o 09:12

Od paru for jestem uzależniona, po prostu muszę sprawdzić przynajmniej kilka razy dziennie co się tam dzieje :-D jak gdzieś wyjeżdżam na dłuższy czas a nie mam dostępu do internetu to ogarnia mnie niepokój.

Awatar użytkownika
Cncll
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cncll » 3 maja 2010, o 09:36

W sumie matra masz rację. Jak się tak nad tym bardziej zastanowię to chyba rzeczywiście bardziej można to nazwać nudą niż uzależnieniem.
Także ja uzależniona nigdy nie byłam i jak na razie to chyba nie będę.
Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to. :woot:

Awatar użytkownika
Panna_Nierealna
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Panna_Nierealna » 3 maja 2010, o 09:37

Ja nie potrafię się uzależnić, ponieważ czasem tracę ochotę na wszystko i przestaję pisać, pojawiam się i znikam :) Również na to forum przez dłuższy czas nie zaglądałam, ale kilka dni temu wróciłam

Awatar użytkownika
rebellious angel
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: rebellious angel » 3 maja 2010, o 10:59

kotkapsotka pisze:ogarnia mnie niepokój.
O tak. Znam to uczucie. To jest coś takiego, że musimy sprawdzić czy aby wszystko w porządku na forum. I chociaż czasami wejdę na forum to nic nie piszę tylko tak jakby kontroluję co tam się dzieje. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Atena
były team
były team

Post autor: Atena » 3 maja 2010, o 11:13

rebellious angel pisze:Jestem uzależniona od paru for.
rebellious angel pisze:Pamiętam, że kiedyś jakieś forum na którym już 'trochę' byłam padło. Było mi strasznie źle z tego powodu. Oczywiście po 2 dniach nawet nie myślałam o tym forum, bo przecież były inne fora na których też miałam konto.
A więc od konkretnego uzależniona nie jesteś? ;>
No bo będąc po dwóch dniach od jego śmierci tak łatwo do porządku dziennego nad
tym byś nie mogła przejść.

Ja uwielbiam fora ale nie czuję się od nich uzależniona.
Jest to jak ktoś powiedział przywiązanie bardziej. Jednak ono w starciu z czymś
ciekawszym traci na znaczeniu i blednie często znikając całkiem.
But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

Obrazek

Awatar użytkownika
rebellious angel
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: rebellious angel » 3 maja 2010, o 11:52

Atena pisze:A więc od konkretnego uzależniona nie jesteś? ;>
No nie. Tzn. w tej chwili przywiązałam się do 3 for. Na te 3 wchodzę kilkanaście razy dziennie. <:

A tamto forum co upadło.. Dobra, poddaje się, uzależnienie to chyba za duże słowo. :mrgreen:

Awatar użytkownika
refleksjaRapu
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: refleksjaRapu » 3 maja 2010, o 12:26

Bardzo lubię fora. Nowi ludzie, rozmowy, poznawanie się. Jeżeli chodzi o uzależnienie to może nie tyle, co byłam uzależniona, co chęć wchodzenia i kontrolowania tego, co nowego się dzieje.
Do 3 for tak na prawdę się przywiązałam. Na jedno z nich tylko wchodzę, bo na dwóch zepsuła się atmosfera.
Nie mamy czasu nawet myśleć, co bliskie nam
Gdzie Świat nasz i miejsce patrz
I słuchaj, tak dziś prawdę zniekształca walka
O władzę nader wszystko, więc patrz jak?

Ta, ja na avie.

Awatar użytkownika
Niedotykalna
były team
były team

Post autor: Niedotykalna » 3 maja 2010, o 14:16

Cncll pisze:Wchodzisz na internet i pierwsza strona, którą włączasz to właśnie scypion.
Raczej trzecia lub druga, ale jednak Scypion jest jedną z pierwszych stron, które otwieram.
Nie jest to wynikiem uzależnienia, moim zdaniem; raczej przywiązania, jak już matra wspomniała. Gdy wyjeżdżam na urlop i nie mam dostępu do internetu, w ogóle nie myślę o tym, co się tu dzieje.

Ogólnie nie jestem uzależniona od forów, bo jestem zarejestrowana tylko na dwóch i ciężko mnie zaciągnąć na jakiekolwiek inne. Po prostu mi się nie chce. Nie byłabym w stanie aktywnie się udzielać na jeszcze jednym, nie wspominając już o większej ilości. Zadomowiłam się na tych dwóch i to mi wystarcza. Gdyby oba padły z dnia na dzień... Cóż, może zrobiłoby się jakoś pusto, ale nie szukałabym kolejnego, do którego mogłabym się przywiązać.
Do tej pory na każde forum zapraszała mnie Anet; nigdy nie żałowałam skorzystania z któregokolwiek z zaproszeń, dlatego gdyby ponownie próbowała mnie na jakieś zaciągnąć, zapewne bym nie odmówiła :mrgreen:
[img]bannedimg[/img]

Awatar użytkownika
Lucy Hannock
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Lucy Hannock » 3 maja 2010, o 16:05

Nie jestem uzależniona od żadnego forum. Jestem przywiązana do dwóch forów wielotematycznych, tego i jeszcze jednego. Scypion jest moim ulubionym forum. :)

(Niedługo się przekonam, czy jestem uzależniona od forów, bo przez jakiś czas, z powodu przeprowadzki, nie będę mieć dostępu do internetu. Nie mam tam nawet telefonu. :( )

Awatar użytkownika
LEGREZZ
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: LEGREZZ » 7 cze 2010, o 16:32

Ja często spędzam długie godziny w necie ;) , odwiedzam wiele gier via www lub forów,portali internetowych itp..Wszystko także jest związane z moją wiedzą np. z komórkami :hyhy:
Ale czy nazwać to uzależnieniem ?

ODPOWIEDZ