Liczba 13

Wszystko co budzi ciekawość, zjawiska paranormalne, zagadki, łamigłówki, złudzenia optyczne, UFO, sztuczki, magia i wiele innych zaskakujących rzeczy.
Awatar użytkownika
..wiola...
były team
były team

Re: Liczba 13

Post autor: ..wiola... » 22 wrz 2010, o 10:13

LIczba trzynaście nie jest dla mnie powodem nieszczęść, ani tym bardziej powodem do niewychodzenia z domu:)

Przecież LIoN radzi: 9/10 wypadków zdarza się w domu:)
:*

Awatar użytkownika
K4K
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K4K » 27 paź 2010, o 16:30

13 zwykła liczna... Chociaż kiedyś właśnie 13stego poznałem pewną laskę z którą później spędziłem duuużo fajnych chwil :) więc bardziej to farciarska liczna. Chociaż i w to nie wierze ;)
Forumowy napinacz pozdrawia wszystkich nie ogarniętych środkowym palcem :D

DJ Kicken vs. MC-Q - Zombie (Cornail vs. Accee Remix)

<jeje>

Awatar użytkownika
merkaba
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: merkaba » 27 paź 2010, o 22:20

objawienia w Fatimie
Szczególną uwagę zwraca także fakt, na słowa które Najświętsza Dziewica skierowała do dzieci: przychodźcie tutaj I3 dnia każdego miesiąca a w październiku za ostatnim razem powiem wam kim jestem i czego od was chcę.
Matka Boża wybrała sobie, więc I 3 dzień miesiąca jako dzień szczególnie Jej poświęcony, prosiła, żeby w tym dniu przychodziły na modlitwę i ludzie z pielgrzymką pokutną. Pragnie aby zawsze w tym dniu gromadzono się jak najliczniej w Kościołach na modlitwie Różańcowej.
Czy I 3 dzień każdego miesiąca stał się dniem poświęconym Matce Najświętszej? Ilu ludzi w tym dniu czyni coś więcej niż normalnie w duchu pokuty?
Powiecie no, to nie od nas zależy. A od kogo? Czy wystarczy, jeśli tylko kapłan zapowie, że jest w tym dniu nabożeństwo, jeśli ludzie nie przyjdą
Czy wszyscy znający orędzie fatimskie przynajmniej raz 1 3 każdego miesiąca zrobili coś więcej by spełnić żądanie Matki Najświętszej?
Dlaczego 13 dzień a nie inny?
I 3-tka jest liczbą szatana, mówi się pechowa trzynastka. W wielu hotelach na drzwiach pokoi nie ma numeru, 13 ale jest 12+1, żeby nie odstraszać klientów. Szatan przywłaszczył sobie tę liczbę jako liczbę super-doskonałości. Liczba 12 jest liczbą doskonałości Bożej (12 pokoleń Izraela, 12 apostołów, 12 bram niebieskiego Jeruzalem), szatan chce być czymś więcej? 12÷1, chce zdobyć większą doskonałość niż Kościół, niż Matka Najświętsza. Czciciele szatana, ci, którzy go czczę, kłaniają się jemu i służą, tę liczbę wybrali jako swoją liczbę i znak rozpoznawczy.
Matka Najświętsza przychodzi, więc z Nieba i pragnie, żeby ten dzień odebrać szatanowi i przeznaczyć na chwałę Bożą. Wiedziała już wtedy, że szatan 13 dnia, swojego dnia targnie się na życie Ojca św., wiedziała już wtedy, że szatan 13 dnia grudnia sprawi wielki ból Jej ukochanemu Narodowi ? Polsce i wie, co jeszcze będzie 13 niejednego miesiąca tego roku, czy za pięć, czy za dwadzieścia, czy za czterdzieści lat.
Bracia i Siostry, z pewnością nie musielibyśmy z drżeniem modlić się o uratowanie życia Ojcu Świętemu, gdybyśmy I 3 maja rok wcześniej albo dwa, albo trzy lata wcześniej w takiej samej liczbie gromadzili się w swoich kościołach na modlitwie Różańcowej. Nie musielibyśmy 13-go grudnia 1981 r. rozpaczać nad losami naszej
Ojczyzny, gdybyśmy 13-go grudnia, czy też stycznia, mniejsza już nawet o 13-kę, przynajmniej raz w miesiącu, jak sobie życzyła Matka Najświętsza w przyszli do świątyń, chociaż w takiej liczbie jak w niedzielę.
Twoja sygnatura była nie zgodna z regulaminem

Awatar użytkownika
Agu$
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Agu$ » 28 lis 2010, o 12:30

DLa mnie 13 nie jest pechowa :) Piątek 13tego także nie
...::Pamiętaj,że 60 sekund smutku zabiera CI minutę radości::...

Awatar użytkownika
Luna
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Luna » 15 gru 2010, o 17:27

Dla mnie nie jest liczba 13 pechowa a co więcej nawet lubię to liczbę.

Awatar użytkownika
MagicalFire
Administrator
Administrator

Post autor: MagicalFire » 15 gru 2010, o 17:34

no ostatnio 13 tego miałem
pecha ale jakos sie tym nie przejmuje

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump
"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп

Awatar użytkownika
Nemezis
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Nemezis » 27 gru 2010, o 19:34

Nie wierzę, że to pechowa liczba. Wszystko wymysł ludzki, ale kiedy słyszymy o takich rzeczach to potem zwracamy na to uwagę i "dopisujemy swoje".
Połamałeś nogę 10go - zdarza się, ale jak połamałeś 13go to już jest pech! Wszystko przez tą pechową trzynastkę :)

Awatar użytkownika
TrisHka
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: TrisHka » 27 gru 2010, o 20:15

Ja lubię 13 Pechowa raczej dla mnie nie jest..
"Nie bądź nerwowy jakby ci rodzice w dzieciństwie zabawki do podłogi przykręcali.."

Awatar użytkownika
merkaba
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: merkaba » 28 gru 2010, o 12:01

a ktos sie zastanawiał dlaczego maryja ukazywała sie w Fatimie 13 każdego miesiąca

Szczególną uwagę zwraca także fakt, na słowa które Najświętsza Dziewica skierowała do dzieci: przychodźcie tutaj I3 dnia każdego miesiąca a w październiku za ostatnim razem powiem wam kim jestem i czego od was chcę.
Matka Boża wybrała sobie, więc I 3 dzień miesiąca jako dzień szczególnie Jej poświęcony, prosiła, żeby w tym dniu przychodziły na modlitwę i ludzie z pielgrzymką pokutną. Pragnie aby zawsze w tym dniu gromadzono się jak najliczniej w Kościołach na modlitwie Różańcowej.
Czy I 3 dzień każdego miesiąca stał się dniem poświęconym Matce Najświętszej? Ilu ludzi w tym dniu czyni coś więcej niż normalnie w duchu pokuty?
Powiecie no, to nie od nas zależy. A od kogo? Czy wystarczy, jeśli tylko kapłan zapowie, że jest w tym dniu nabożeństwo, jeśli ludzie nie przyjdą
Czy wszyscy znający orędzie fatimskie przynajmniej raz 1 3 każdego miesiąca zrobili coś więcej by spełnić żądanie Matki Najświętszej?
Dlaczego 13 dzień a nie inny?
I 3-tka jest liczbą szatana, mówi się pechowa trzynastka. W wielu hotelach na drzwiach pokoi nie ma numeru, 13 ale jest 12+1, żeby nie odstraszać klientów. Szatan przywłaszczył sobie tę liczbę jako liczbę super-doskonałości. Liczba 12 jest liczbą doskonałości Bożej (12 pokoleń Izraela, 12 apostołów, 12 bram niebieskiego Jeruzalem), szatan chce być czymś więcej? 12÷1, chce zdobyć większą doskonałość niż Kościół, niż Matka Najświętsza. Czciciele szatana, ci, którzy go czczę, kłaniają się jemu i służą, tę liczbę wybrali jako swoją liczbę i znak rozpoznawczy.
Matka Najświętsza przychodzi, więc z Nieba i pragnie, żeby ten dzień odebrać szatanowi i przeznaczyć na chwałę Bożą. Wiedziała już wtedy, że szatan 13 dnia, swojego dnia targnie się na życie Ojca św., wiedziała już wtedy, że szatan 13 dnia grudnia sprawi wielki ból Jej ukochanemu Narodowi ? Polsce i wie, co jeszcze będzie 13 niejednego miesiąca tego roku, czy za pięć, czy za dwadzieścia, czy za czterdzieści lat.
Bracia i Siostry, z pewnością nie musielibyśmy z drżeniem modlić się o uratowanie życia Ojcu Świętemu, gdybyśmy I 3 maja rok wcześniej albo dwa, albo trzy lata wcześniej w takiej samej liczbie gromadzili się w swoich kościołach na modlitwie Różańcowej. Nie musielibyśmy 13-go grudnia 1981 r. rozpaczać nad losami naszej
Ojczyzny, gdybyśmy 13-go grudnia, czy też stycznia, mniejsza już nawet o 13-kę, przynajmniej raz w miesiącu, jak sobie życzyła Matka Najświętsza w przyszli do świątyń, chociaż w takiej liczbie jak w niedzielę.
Twoja sygnatura była nie zgodna z regulaminem

Awatar użytkownika
koala
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: koala » 8 sty 2011, o 17:09

Liczba 13 to przesąd,jak ktoś wierzy w to to tak będzie.Ja urodziłem się 13 w piątek i mam wierzyć że całe zycie mam pecha przez to .

Awatar użytkownika
hateful
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: hateful » 18 lut 2011, o 17:53

Jak dla mnie, wierzymy w to co chcemy. Jeśli jest piątek 13, coś nam się wydarzy, od razu przypisujemy to faktowi, że jest piątek 13, czyż nie?
Człowiek jest prostą machiną, która wierząc w coś, będzie doszukiwać się wszystkiego, co pokryje jego tezę.
Dla mnie 13 nigdy nie była pechowa, tak jak przebiegnięcie czarnego kota, stłuczenie lustra, wysypanie soli itd. Nie wierzę w to po prostu, zazwyczaj się z tego śmieję, i na złe mi to nie wyszło.

Wszystko co ma związek z przesądami, zaczyna się w naszym umyśle i w nim też się kończy.
'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'

Awatar użytkownika
whiteOleander
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: whiteOleander » 5 sty 2012, o 13:35

MagicalFire pisze:Jak myślicie czy 13 jest pechowa czy nie ??
czy to tylko w naszej głowie się dzieje ??
Tylko i wyłącznie w głowie i może to zależy od kultury ..
Dla jednego 13, dla drugiego 16 a dla trzeciego 80 ..
.: Nie ważne co robisz . Ważne jak to robisz :.

Awatar użytkownika
Patrizie
były team
były team

Post autor: Patrizie » 5 sty 2012, o 13:45

Ja przesądna nie jestem, więc żadnych liczb czy cyfr nie traktuję jako pechowych.
Szczerze mówiąc w piątki 13-go, jak wszyscy obrywali złe oceny w szkole, ja miałam jednak dobre, bo nie wmawiałam sobie, że dostanę 1, itp.
Piszę poprawnie po polsku!
Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P
Obrazek

Awatar użytkownika
whiteOleander
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: whiteOleander » 5 sty 2012, o 14:11

Ogólnie to współczuję takim osobom bo to utrudnia życie .... Np ostatni pokój w hotelu nr 13 .. Zonk ^^

Awatar użytkownika
Patrizie
były team
były team

Post autor: Patrizie » 5 sty 2012, o 14:20

No niestety. Taka prawda, ale wielu ludzi zwraca uwagę na otaczające nas cyfry. A 13 to już w ogóle istna katastrofa, bo podobno jeszcze 7 jest też niezbyt sprzyjająca, tzn gdzieś tak kiedyś czytałam xD
Piszę poprawnie po polsku!
Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P
Obrazek

Awatar użytkownika
whiteOleander
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: whiteOleander » 5 sty 2012, o 14:22

W sumie to nie jest jeszcze tak źle .. Inni ludzie mają gorsze fobie np Ja . :oops:

Awatar użytkownika
babeleeek
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: babeleeek » 19 sty 2012, o 14:33

Gdy byłam małym dzieckiem, to kiedyś wierzyłam w takie rzeczy.
Ale wiadomo gdy człowiek dorasta, to w pewnie rzeczy przestaje wierzyć.
Akurat ostatni piątek 13-tego nie był dla mnie pechowy tylko szczęśliwy.

Ale wiem, że są osoby, które do tej pory twierdzą że 13 przynosi pecha. Tak więc moi drodzy, przestańcie sobie wmawiać, że piątek 13-tego, czy liczba 13 przynosi pecha. Bo tak naprawdę to Wy sami sobie wmawiacie tego pecha, i staracie się aby nic go nie przyciągnęło, a tak naprawdę sami go przyciągacie.

Awatar użytkownika
Amazing
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Amazing » 19 sty 2012, o 16:11

Nic nie widzę pechowego w liczbie 13. Moja siostra urodziła się w piątek 13 :mrgreen: i jakoś ma dobrze. Dzień jak dzień, liczba jak liczba.
Co więcej kiedyś czytałam, że liczbą pechową we Włoszech jest liczba 17 - a dla mnie jest jedna z ulubionych.

Awatar użytkownika
minib00m
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: minib00m » 19 sty 2012, o 18:55

Zawsze mieć fajną liczbę do zrzucenia winy...
"piątek 13go idzie, to pewnie temu mój dom się spalił"

Hmm czemu nie...

Awatar użytkownika
UsualGirl
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: UsualGirl » 18 cze 2012, o 09:53

Liczba 13 nie jest dla mnie pechowa.. Nigdy nie byłam świadkiem "dziewnych przypadków" związanych z tą właśnie liczbą...
Wartości wypisane w sercu miej, nie na koszulkach...

ODPOWIEDZ