Aktualnie czytam...

Książki, autorzy, tytuły, zapowiedzi.
Awatar użytkownika
Fajtula
były team
były team

Aktualnie czytam...

Post autor: Fajtula » 14 mar 2017, o 17:34

Kultura cyfrowego narcyzmu (2016) autorstwa dr hab. psychologii Magdaleny Szpunar. Dostęp online: http://www.magdalenaszpunar.com/_pliki/ ... srodek.pdf

Dawno nie czytałam książki naukowej, która zaczynałaby się tak zachęcająco. A przy tym tak dobitnie dotykała problemów współczesnych interakcji, szczególnie wieku młodzieńczego i tzw. pokolenia cyfrowego przekazu.

Tags:

Awatar użytkownika
kammielee
nowy
nowy

Aktualnie czytam...

Post autor: kammielee » 23 mar 2017, o 13:35

Ja oczekuję skandalicznej powieści autobiograficznej o rodzie Steczkowskich, gdzie głównym wątkiem jest miłość księdza i młodej dziewczyny, czego następstwem jest ciąża.

Awatar użytkownika
kammielee
nowy
nowy

Aktualnie czytam...

Post autor: kammielee » 29 mar 2017, o 09:28

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazk ... teczkowscy

podsyłam link do prawdziwie niesztampowej powieści biograficznej osadzonej w polskich realiach :)

Kala3
Użytkownik
Użytkownik

Aktualnie czytam...

Post autor: Kala3 » 3 kwie 2017, o 12:55

kammielee pisze: Ja oczekuję skandalicznej powieści autobiograficznej o rodzie Steczkowskich, gdzie głównym wątkiem jest miłość księdza i młodej dziewczyny, czego następstwem jest ciąża.
"
Ja juz zamówiłam i czekam, ostatnio w ogóle czytam sporo biografii, mam jeszcze w planach po tej o Steczkowskich, o Callas poczytać, to akurat kilka lat temu wydana.

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Użytkownik
Użytkownik

Aktualnie czytam...

Post autor: Fedorowicz » 4 kwie 2017, o 15:45

Polacy zamiast książek biograficznych oderwanych od społeczeństwa bogaczy i celebrytów, bajek i pozycji fantastycznych powinni czytać pozycje, które wpisują się i nawiązują do ich własnej sytuacji bytowej, jak "Ludzie bezdomni" Stefana Żeromskiego, "Germinal" Emila Zoli, "Za chlebem" Henryka Sienkiewicza, "Ziemia obiecana" Reymonta, "Kapitalizm-niewola i pragnienie" Frederica Londona, "Niewolnicy Apple'a. Wyzysk i opór w chińskich fabrykach Foxconna" Ralfa Ruckusa, "Pracownice chińskich fabryk" Pun Ngai. Kapitaliści w Polsce którzy ukradli majątek PRL, pozostający nadal zupełnie bezkarni nie mogąc znaleźć chętnych do wyzysku i upodlenia człowieka jako jeszcze tańsze"zasoby ludzkie" za wynagrodzenie na poziomie żebraczym, usilnie forsują import darmowej siły roboczej z wcześniej doprowadzonej w tym celu do nędzy Ukrainy.

Awatar użytkownika
Lewiksa
nowy
nowy

Aktualnie czytam...

Post autor: Lewiksa » 7 kwie 2017, o 13:09

Aktualnie czytam Wiedźmina, bo stwierdziłem że przyszedł najwyższy czas.

A książka Allena Paula może być ciekawym dopełnieniem do książek w programie nauczania. Pies to przyjaciel człowieka! To okazało się być prawdą - tylko zastanawia mnie, dlaczego wysłali jako pierwszego psa i małpę na marsa. Rosjanie muszą mieć poczucie humoru.

Awatar użytkownika
solla
nowy
nowy

Aktualnie czytam...

Post autor: solla » 8 kwie 2017, o 16:45

Lewiksa pisze: Aktualnie czytam Wiedźmina, bo stwierdziłem że przyszedł najwyższy czas.
Jedna z najlepiej czytających się książek. Uważam, że Sapkowski ma po prostu prawdziwy talent do tworzenia historii. Właśnie sama jestem w trakcie odświeżania całej sagi i czytam "Panią Jeziora" :)

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Aktualnie czytam...

Post autor: redorange666 » 8 kwie 2017, o 20:37

Sapkoś jest genialny.
Trylogia husycka również sama się czyta. Uwielbiam jego pióro.
Zamówiłem sobie w preorderze "zgniłą zieleń" i czekam z niecierpliwością. Ten kto zna Petera S i ToN będzie wiedział o czym mówię pisze.
Sowy nie są tym czym się wydają.

Awatar użytkownika
kammielee
nowy
nowy

Aktualnie czytam...

Post autor: kammielee » 12 kwie 2017, o 14:42

Kala3 pisze:
kammielee pisze: Ja oczekuję skandalicznej powieści autobiograficznej o rodzie Steczkowskich, gdzie głównym wątkiem jest miłość księdza i młodej dziewczyny, czego następstwem jest ciąża.
"
Ja juz zamówiłam i czekam, ostatnio w ogóle czytam sporo biografii, mam jeszcze w planach po tej o Steczkowskich, o Callas poczytać, to akurat kilka lat temu wydana.

Ja też uwielbiam biografię jako gatunek literacki... Pasjonująca lektura dla tych, którzy lubią historię, ale w miękkim, epickim wydaniu :)

Awatar użytkownika
szcypiorek
Użytkownik
Użytkownik

Aktualnie czytam...

Post autor: szcypiorek » 13 kwie 2017, o 16:05

Ale biografie nie sa takie proste wcale. Ja mam amy winehouse - film genialnie zorbiony, a książka - ale taka starsza za jej życzia jeszcze słabo napisana, tak jak notatka, a nie powieść do czytania.

Awatar użytkownika
szcypiorek
Użytkownik
Użytkownik

Aktualnie czytam...

Post autor: szcypiorek » 25 kwie 2017, o 20:19

Chwilowo nic nie mam nowego - podrzucicie cos z polskiego podwórka? :)

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Aktualnie czytam...

Post autor: redorange666 » 25 kwie 2017, o 20:23

Marinina...super kryminały. Szybko się czyta

Awatar użytkownika
Annais
nowy
nowy

Aktualnie czytam...

Post autor: Annais » 28 kwie 2017, o 17:19

szcypiorek pisze: Chwilowo nic nie mam nowego - podrzucicie cos z polskiego podwórka? :)
A co by Cię interesowało? :)

Awatar użytkownika
robert_l
nowy
nowy

Aktualnie czytam...

Post autor: robert_l » 4 maja 2017, o 09:39

Jeżeli chodzi o polskie podwórko, to ja teraz zacząłem czytać teraz Czas Herkulesów Marcina Wrońskiego. Zapowiada się ciekawie :D i polecam wszystkim, którzy choć raz sięgnęli po polski kryminał ;p

Awatar użytkownika
Annais
nowy
nowy

Aktualnie czytam...

Post autor: Annais » 4 maja 2017, o 09:56

Do Wrońskiego rzeczywiście nie można się przyczepić. Ostatnio widziałam z nim wywiad i byłam bardzo zaskoczona jego aparycją :) Nie doceniają naszych kryminalnych pisarzy mam wrażenie, a przecież są tłumaczeni na tyle języków :( robert_I czy Ty czytałeś całą serię, czy tylko wybiórcze tomy? ;)

Awatar użytkownika
redorange666
Moderator
Moderator

Aktualnie czytam...

Post autor: redorange666 » 4 maja 2017, o 13:52

Katarzyna Bonda również proszę świetne kryminały. Serię z Meyerem polecam gorąco.

Karolo
Użytkownik
Użytkownik

Aktualnie czytam...

Post autor: Karolo » 9 maja 2017, o 16:38

Ja lubię kryminały.. z ostatnich które mogę polecić to wbijające w fotel Pogromca Lwów Kamili Lackberg, a z polskich Czas Herkulesow Marcina Wronskiego. Obie genialne

Awatar użytkownika
Annais
nowy
nowy

Aktualnie czytam...

Post autor: Annais » 13 maja 2017, o 16:41

JA też skończyłam serię o Maciejewskim, serię o Mocku.... Muszę się jakoś przekonać do Bondy, jakoś nie mogę pokonać wewnętrznej niechęci do kobiet pisarek kryminałów ;)

Awatar użytkownika
cofi
nowy
nowy

Aktualnie czytam...

Post autor: cofi » 21 cze 2017, o 12:15

Ja jestem w trakcie czytania "zapisane w wodzie" tej autorki co napisała "dziewczynę z pociągu". Jestem w jednej trzeciej i na razie nie ma ochów i achów.

Awatar użytkownika
Hadassa
Moderator
Moderator

Aktualnie czytam...

Post autor: Hadassa » 29 cze 2017, o 22:13

Wkręciłam sie i czytam sapkowskiego, pierwszy tom wiedzmina
...bo w oczach tkwi siła duszy...

ODPOWIEDZ